Újabb, erős, 6,9-es földrengés rázta meg helyi idő szerint pénteken Dél-Kaliforniát.
Az első jelentések még 7,1-es erősségű földmozgásról szóltak, de az amerikai földtani intézet (USGS) később pontosított. Az MTI összefoglalója szerint a rengés központja a Mojave sivatagban, Los Angelestől 240 kilométerre lévő Ridgecrest településtől 17,6 kilométerre volt. Egy ember megsérült. Trona kisvárosban a szövetségi út egy szakaszán repedések jelentek meg.
San Bernardino megye tisztviselői arról számoltak be, hogy épületek mozdultak meg, alapjaikban, homlokzataikban repedések keletkeztek, falak dőltek le.
Lucy Jones, a kaliforniai műszaki egyetem szeizmológiai laboratóriumának munkatársa azt mondta, hogy ez a rengés része a két nappal ezelőttinek. Akkor ugyanebben a térségben 6,4-es erősségű földmozgás volt. Az első rengést még négy, kisebb földmozgás követte, nagyobb károk nem keletkeztek.
Kalifornia az úgynevezett csendes-óceáni tűzgyűrűn fekszik, ahol gyakoriak a földrengések és nagyon aktív a vulkáni tevékenység. Ezen a vidéken bukik az óceáni lemezrész a kontinens vastagabb lemeze alá, s ez okozza az állandó földrengésveszélyt. A mintegy 40 000 kilométer hosszúságú, patkó alakú övezetet mélytengeri árkok és vulkánok sora alkotja, és a kéregmozgások okozta egyéb jelenségek (földrengések, gyakori szökőárak) jellemzik.
Mióta tavaly tavasszal egymás után új hasadékok nyíltak a Hawaii-on kitört és szintén a csendes-óceáni tűzgyűrűn fekvő Kilauea vulkánon, az amerikai geológusok folyamatosan arra figyelmeztetnek, hogy a törésvonal mentén földrengések és vulkánkitörések várhatók.