gyárbezárás;

- Kétszáz varrónőt tesznek utcára Dombóváron

Bezár a városban 1992 óta működő francia fehérneműgyár.

Megszünteti termelését a francia tulajdonú, női fehérneműket gyártó Pasha Kft. Dombóváron, a cég kétszáz dolgozót bocsát el - közölte a társaság a honlapján.

A döntésről az alkalmazottakat kedden tájékoztatta a cég vezetése, a globális fehérnemű eladások visszaesésével, és a tulajdonos Chantelle cégcsoport bevételeinek csökkenésével indokolva a lépést.

A közlemény szerint Mathieu Mamere, a cégcsoport ipari és ellátási láncért felelős igazgatója az üzembezárást azzal magyarázta, hogy a kedvezőtlen trendek az elmúlt hónapokban felerősödtek, különösen a francia piacon. 2015 óta 17 százalékkal csökkentették teljes termelési kapacitásukat, de továbbra is nehézséget jelentett a csökkenő keresletet a jelenlegi volumenhez igazítani.

Idézték Rózsa Béla igazgatót, aki közölte, hogy a cég "a törvényes kereteket meghaladóan kíván gondoskodni munkatársairól", pénzjuttatással és új munkahelyhez jutást segítő szolgáltatással. A kft. nyitott az akvizíciós megkeresésekre is - írták.

A Chantell S. A. 100 százalékos tulajdonában lévő kft. 1992 óta működik Dombóváron, ahol az anyavállalattól megvásárolt anyagokból gyártottak női fehérneműket. A késztermékeket teljes egészében Franciaországban exportként, az anyacég részére értékesítették.

A Pasha Kft. 2018-ban 39 millió forint veszteség mellett 1,8 milliárd forintos nettó árbevételt ért el. Az 1876-ban alapított francia társaság honlapján közöltek szerint a Chantelle csoportnak évi 400 millió eurós árbevétele származik a fehérneműk értékesítéséből, és világszerte 5500 embert foglalkoztat.

Pénzeső hullik a hazai startupokra, mióta tavaly augusztusban felállt az új JEREMIE-forrásokat kihelyező nyolc új kockázati tőkealap, illetve számos magán kockázatitőke-alap indult el az utóbbi fél évben. A Venture Capital Summit konferencia résztvevői első kézből ismerhetik meg a hazai tapasztalatokat, és izraeli befektetőkkel is találkozhatnak.