Több floridai demokrata párti polgármester közleményben adott hangot értetlenségének. Mark Bogen, Broward megye vezetője humanitárius válság eshetőségéről beszélt. Elmondta, hogy ő és a szomszédos Palm Beach megye vezetője értesítést kapott a szövetségi kormányzattól, miszerint pár napon belül megkezdik heti száz-száz migráns átszállítását repülőgéppel.
Bogen szerint megyéjében nem tudják hol elhelyezni az érkezőket, nem áll rendelkezésre személyzet a velük való foglalkozásra, a washingtoni kormányzat pedig nem finanszírozza a migránsok elhelyezését. Palm Beach megye seriffje arról számolt be, hogy a texasi El Paso határvidékéről mintegy ezer migránst szállítanak Browardba és Palm Beachbe. Szerinte a felmerülő közbiztonsági kérdések mellett azt sem tudni még, hogy milyen egészségi állapotban vannak ezek az emberek.
Palm Beach polgármestere, Mack Bernard bejelentette: az állam republikánus kormányzójához, Ron DeSantishoz fog fordulni segítségért. "Ha túl sok embert hoznak ide, szükségállapotot is kihirdethetünk" - mondta.
Marco Rubio floridai republikánus szenátor, Donald Trump egyik híve is aggodalmát fejezte ki az áttelepítés miatt egyik Twitter-bejegyzésében. Rick Scott, Florida korábbi republikánus kormányzója, aki jelenleg a szövetségi szenátus tagja, ezzel szemben a demokratákat okolta a fejleményekért, mondván, nem teszik lehetővé a szövetségi kormány migrációs politikájának a „megjavítását”.
Az amerikai szövetségi hatóságok nem csupán Floridába, hanem az Egyesült Államok más térségeibe, így például Colorado államba is szállítanak át bevándorlókat a mexikói határvidékről. Donald Trump korábban többször beszélt arról: mivel a demokrata politikusok szerinte nem segítenek a bevándorlási politika átalakításában, a határon várakozó illegális migránsokat az úgynevezett menedékvárosokban telepíti le mindaddig, amíg kérelmüket el nem bírálják. A menedékvárosoknak kijelölt települések – amelyeket szinte kizárólag demokrata párti politikusok irányítanak – eddig az illegális bevándorlók befogadását támogatták. Egyes amerikai elemzők szerint az elnök az áttelepítésekkel nyomást kíván gyakorolni a Demokrata Pártra, hogy az adja fel ellenállását a mexikói határ mentén tervbe vett acélkerítés-építéssel szemben. A bevándorlási kérdések átfogó szabályozását Trump azért nem képes megoldani a demokraták egyetértésének hiányában, mert a washingtoni képviselőházban az ellenzéki párt került többségbe a tavaly novemberi választások nyomán.