;

TV2;NMHH;közösségi média;

- 1,35 millió forintra bírságolta a TV2-t a Médiatanács

Alig egy héttel azután, hogy a fideszes kampányolásért 7,45 milliós bírságot kapott, egy hibás korhatár-besorolás miatt marasztalták el a kormányközeli kezekben lévő csatornát.

A TV2 szolgáltatójára 1,35 millió forintos bírságot szabott ki a Médiatanács helytelen korhatár-besorolás miatt, írja közleményében az NMHH. A büntetést a Baywatch című film miatt kapta a kormánybarát kezekben lévő csatorna: a filmet este 7 óra körül kezdték sugározni, pedig a filmben szereplő "szexualitásra utaló jelenetek" és obszcén nyelvezet miatt csak este 9 és hajnali 5 óra között kerülhetett volna képernyőre, 12 helyett 16-os korhatár-besorolással.

A TV2-t utoljára egy héttel ezelőtt bírságolták meg a választási eljárásról szóló törvény megsértéséért, 7,45 millióra. A Nemzeti Választási Bizottság azért döntött a bírság mellett, mert a Tényekben a Fidesz aránytalanul több megjelenési lehetőséget kapott, mint más pártok. Az ügyben egyébként a Kúria is elmarasztalta a csatornát.

124,5 milliós rezsicsökkentés 24 közösségi TV-nek és rádiónakMintegy 124,5 millió forintot ítélt meg huszonnégy pályázónak a Médiatanács a közösségi médiaszolgáltatók működési és üzemeltetési költségeinek támogatására a Magyar Média Mecenatúra Program részeként, derül ki még az NMHH közleményéből.
A televíziók közül vissza nem térítendő forráshoz jut a TV Szentendre, a Füzesabonyi Városi Televízió, a TV Budakalász, a budapesti City TV, a sárvári Trió-TV-Dunántúl, a Mezőtúri Városi Televízió, a tahitótfalui Danubia Televízió, a Hajdúnánási Televízió, a mórahalmi Móra-Net TV, a Ladány Televízió és a Balmazújváros Televízió.
A rádiók közül sikeresen pályázott a székesfehérvári Alpha Rádió, a miskolci Csillagpont Rádió, a Rádió Szentendre, a miskolci, a debreceni, a nyíregyházi és a sátoraljaújhelyi Európa Rádió, a Rádió Törökszentmiklós, a nyíregyházi Mustár Rádió, a kiskunfélegyházi Rádió Smile, a budapesti Civil Rádió, a kisvárdai Friss FM és a Rádió Szarvas.

A németországi anyacégeknél és a magyar leányvállalataiknál működő szakszervezetek közötti szorosabb együttműködésről, valamint az ágazati érdekvédelmi szervezetek közötti egyeztetésekről állapodott meg a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) a hatmillió tagot számláló Német Szakszervezeti Szövetséggel (DGB) Berlinben.