rendőrség;plakátok;Szél Bernadett;

- A rendőrség elutasította a nyomozást a Junckert támadó plakátok ügyében

Szél Bernadett panaszt tesz a döntés ellen, és betekintést kér a nyomozás irataiba.

Szél Bernadett független országgyűlési képviselő még február végén tett feljelentést a kormány plakátjai miatt, melyeken Soros György és Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke szerepelt, mellettük pedig az a felirat állt: „Önnek is joga van tudni, mire készül Brüsszel!

Szél szerint a plakátok semmilyen közérdekű dologról nem tájékoztatják a polgárokat, csak a kormányzó Fidesz politikai érdekeit szolgálják. Hogy a a plakátoknak van-e konkrét, szükséges és célszerű tájékoztatási funkciója, azért fontos, mert a magyar törvények szerint politikai reklámokat csak kampányidőszakban lehet futtatni.

A rendőrség elutasította Szél feljelentését a plakátok miatt, szerintük ugyanis hiányzik a bűncselekmény gyanúja - írja a 444.

„Láthatóan nem akarják, hogy a kormány számára roppant kínosan elsült plakátkampány továbbra is téma legyen a nyilvánosság számára, gyorsan le akarják zárni az egészet”– mondta Szél Bernadett.

Két dolgot vetett fel, egyrészt hogy hivatali visszaélés, másrészt hogy hűtlen kezelés történt. Szerinte a kormánypártok jogtalan előnyhöz jutottak a plakátokkal és kár érte az államot a kampányra költött pénzzel, miközben az állampolgárokat valójában semmiről sem informálták. Az elutasító határozatból úgy tűnik, hogy a rendőség semmilyen iratot nem kért be a kampányokat szervező Rogán-minisztériumból, onnan senkit sem hallgattak meg, Szél szerint így komolytalan a nyomozás.

„A rendőrségnek kutya kötelessége lett volna megvizsgálni, hogy tájékoztató kampányról van-e szó, ugyanis ezen áll vagy bukik az, hogy jogszerűen kampányolt-e a kormány. A kormány nemcsak tiltott pártkampányt folytatott közpénzből, de durván sértette a pártok közti esélyegyenlőséget is“– jelentette ki.

Szél a 444-nek azt mondta, hogy panaszt tesz a rendőrség döntése ellen, és betekintést kér a nyomozás irataiba. 

A rokkantnyugdíjak alkotmányellenes megvonásáról kérdezték az igazságügyi minisztert, de még csak nem is az ő embere válaszolt. A megoldásra adott határidőt már rég túllépte a kormány, és nem is akarnak sietni.