Hiába várták Bárót, az első jeladóval felszerelt, bár szeptember óta „néma” gólyát. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivője a 24.hu-nak még szombaton azt mondta, nagyon valószínű, hogy az állat nem él. Orbán Zoltán szerint kicsi az esélye, hogy Báró természetes úton – idős kora miatti végelgyengülésben – pusztult el, sokkal inkább valamilyen civilizációs hatás - vadászat, áramütés, baleset - végezhetett vele. Az, hogy elnémult a készüléke, már 2018 tavaszán is előfordult, de aztán Báró megjelent a fészkén és a hátára szerelt GPS alapú készülék is újra működni kezdett. Március végéig ezért a szakemberek nem gondoltak a legrosszabbra, de most már biztosra veszik, hogy az állat elpusztult.
A fehér gólya korábban mindig az elsők között érkezett haza, ugyanis, ahogy a műholdas jeladó elárulta, nem Kelet-Afrikában vagy távolabb, hanem Izraelben, a libanoni határ közelében töltötte a telet. Libanonban hatalmas méreteket ölt az orvvadászat, lehet, hogy Báró is ennek lett áldozata.
Az őrhalmi iskolán korábban webkamerán is követhető fészket már el is foglalta egy másik gólyapár, illetve az nem biztos, hogy ennek mindkét tagja "új", ugyanis a hím és a tojó külön tölti a telet, Báró párja pedig nem visel gyűrűt, így nem lehet azonosítani. A gólyák, bár egész életükre választanak párt, ha valamelyikük elpusztul, az özvegy összeáll egy másik madárral.