A nyolcrészes dokumentumfilm-sorozatnak, amely a WWF-fel együttműködésben készült, a 92 éves természetfilmes, Sir David Attenborough a narrátora. A Mi Bolygónk a sekély és nyílt tengerek, zord hegyvidékek, hideg sarkvidékek, sűrű erdők és buja dzsungelek, forró sivatagok, füves puszták és vizes élőhelyek világába kalauzolja el a nézőket. Utóbbi kettőhöz Magyarországon is vettek fel jeleneteket. A sorozat célja a természet szépségének bemutatásán túl az is, hogy felhívja a figyelmet, hogy az emberiség létének alapját képező kincsek soha nem látott veszélyben vannak - írta a WWF Magyarország közleményében.
A nemzetközi természetvédelmi szervezet friss kutatása szerint az emberek csupán 49 százaléka számára nyilvánvaló, hogy a biológiai sokféleség folyamatosan csökken, és csak 39 százalékuk tudja, hogy életük a természettől és annak sokszínűségétől függ. A válaszadók 70 százaléka érzi ugyanakkor úgy, hogy egyéni felelőssége a természet megóvása, 65 százalékuk úgy gondolja, kormányuk nem tesz hatékony lépéseket a természet védelméért. A megkérdezettek 80 százaléka fontosnak tartja, hogy a biológiai sokféleséget megőrizzük a következő generációk számára, a legtöbben pedig úgy vélik, ezt a célt leginkább az éghajlatváltozás, az erdőirtás, valamint a folyók és óceánok szennyezése áshatja alá. Az Élő Bolygó Jelentés szerint 1970 és 2014 között, azaz egy emberi életnél kevesebb idő alatt, 60 százalékkal csökkentek a gerinces fajok populációi.
A sorozat április 5-i indulásával egy időben megjelent A Mi Bolygónk című kötet is, amelyhez szintén a világhírű természetfilmes írt előszót. A Föld élővilágát lenyűgöző fotókkal bemutató album is segít, hogy lássuk, mit veszíthetünk, és egyértelművé teszi: az emberi faj felelősséggel tartozik a természetért.