A világ legegészségesebb országa a legutóbbi, 2017-es felméréshez képest öt helyet javító Spanyolország lett. A Bloomberg 169 nemzet egészségre ható tényezőit vizsgáló, Egészséges Országok rangsorának elkészítésekor a szakemberek olyan szempontokat vettek figyelembe, mint a várható élettartam, a tiszta vízhez való hozzájutás lehetősége, a közegészségügy állapota, a dohányzás, az alkoholfogyasztás és az elhízás.
A top 10-ben további öt európai nemzet szerepel: a korábbi győztes Olaszország a második, Izland a harmadik, Svájc az ötödik, Svédország a hatodik, Norvégia pedig a kilencedik helyen végzett. A legjobb tíz között van még Japán, Ausztrália, Szingapúr és Izrael is.
Magyarország, bár 2017-hez képest négy helyet javított, a 48. helyen végzett. Hazánkat a szomszédos országok mind megelőzték: Ausztria a 13., Szlovákia a 45., Szlovénia pedig a 24. lett. A térségbeli országok közül csak Szerbia és Macedónia végzett mögöttünk, előttünk van Észtország és Horvátország, Lengyelország, Montenegró, de Albánia, Bosznia-Hercegovina is.
Az Egyesült Államok a világranglista 35. helyén áll.
A kutatók szerint az eredmények igazolják a mediterrán étrend egészségre gyakorolt jótékony hatását. A Washingoni Egyetem egészségméréssel foglalkozó intézete szerint 2040-re a spanyolok várható élettartama 86 év lesz.