;

labdarúgás;Skócia;műfű;

- A műfüves pályák betiltását követelik a skót labdarúgók

Ettől remélik a sportág színvonalának emelkedését az ország játékosai.

A műfüves pályák betiltását követeli a skót hivatásos labdarúgók szervezete (PFA). Liam Craig, az érdekvédelmi egyesület elnöke csütörtökön emlékeztetett, hogy az élvonalbeli csapatok közül a Livingston, a Kilmarnock és a Hamilton sem természetes gyepszőnyegen játssza hazai meccseit. A három érintett klub játékosain kívül a Premiership többi futballistáját a petíció aláírására szólították fel - a skót STV csatorna szerint.

A szervezet a közelmúltban felmérést készített, amelyből kiderült: a labdarúgók véleménye szerint a Hamilton és a Kilmarnock pályája a legrosszabb. Liam Craig elmondta, a játékosok szerint pozitív hatással lenne a skót labdarúgásra, ha az élvonalban betiltanák a mesterséges pályaborításokat.

"A labda másképp gurul és másképp pattan, ez befolyásolja a játékosok pillanatnyi döntéshozatalát is. A műfüvön rossz hatással vannak a testre az olyan mozgásformák, mint a futás, az irányváltás és a labdakezelés, ez elkerülhetetlenül befolyásolja a teljesítményt"

- szögezte le a St. Johnstone játékosa. Hozzátette, a futballisták gyakran arra panaszkodnak, hogy hosszabb pihenőre van szükségük olyan meccsek után, amelyeket mesterséges borításon játszottak.

Nemrégiben a két legismertebb skót klubcsapat, a Celtic és a Rangers vezetőedzői, Brendan Rodgers és Steven Gerrard is a műfüves pályák betiltását szorgalmazták, miután Jamie Murphy, a Rangers szélsője augusztusban súlyosan megsérült a Kilmarnock pályáján.

Liu Shaoang nem csügged. A magyar váltó tagjaként tavaly olimpiai bajnoki címet nyert 20 éves rövid pályás gyorskorcsolyázónak nemrég hat csavarral kellett rögzíteni a bal kézfejét, miután február 1-jén, a drezdai Világkupa-versenyen három helyen is eltört a kézközépcsontja, így a március 8. és 10. között Szófiában sorra kerülő világbajnokságot is nélküle rendezik. Lelkesedése azonban a régi.