London;emberkereskedelem;magyarok;prostitúció;

Képünk illusztráció

- "Tíz emeletnyi szajha" - Wizz Airrel vitték a magyar prostituáltakat Londonba

A bordélyházat - rendőr férjével közösen - egy 32 éves magyar nő működtette, aki korábban maga is prostituáltként dolgozott a brit fővárosban. A politikai szállal is bíró ügyben végül 6,5 év börtönt kapott.

Letöltendő börtönbüntetésre ítéltek az Egyesült Királyságban egy 32 éves magyar nőt és 34 éves helyi férjét, akik egy bordélyházat üzemeltettek Londonban. A vezető angol bulvárlap, a Daily Mail online változatában megjelent cikk csak úgy utal a Chelsea városrészben lévő épületre mint "tíz emeletnyi szajha." A tárgyaláson elhangzottak szerint Szuda Ivett és Karl Ring a Wizz Air járataival vitték a brit fővárosba a magyar lányokat, akiket előtte online hirdetésekkel cserkésztek be.

A bíróságon kiderült az is, Szuda korábban maga is prostituáltként dolgozott, majd mikor beleszeretett egyik kliensébe, az amúgy a rendőrségnél bűnüldözési tisztként dolgozó Ringbe, közösen beindították a "vállalkozást", amellyel az évek során 600 ezer fontot, vagyis átszámítva mintegy 220 millió forintot kerestek.

Robin Johnson bíró egyébként a magyar nő múltját nem enyhítő, hanem súlyosbító körülményként értékelte, hiszen, mint mondta "pontosan tudta, milyen, amikor kihasználják az embert, ennek ellenére ugyanezt tette másokkal."

Szuda a vádlottak padján azzal védekezett, nem hitte, hogy bármi rossz van abban, amit tesz, hiszen a szexmunkások boldogok voltak. A fiatal magyar lányoknak egyébként azt ígérték, hogy akár napi 300 fontot (kb. 110 ezer forintot) kereshetnek, de a pénz felét futtatóiknak kellett adniuk.

A bíróság végül prostitúció és emberkereskedelem miatt is bűnösnek mondta ki a párt: Szuda Ivett, aki a vád szerint a hálózat fő koordinátora volt, 6,5 év, férje pedig 4 év börtönt kapott. Az ítélethirdetéskor a magyar nő zokogásban tört ki.

Az ügynek egyébként politikai szála is volt, kiderült ugyanis, hogy az épület, amelyet a pár bérelt, Christopher Moran tulajdonában van, aki a brit Konzervatív Párt egyik közismert támogatója. Mivel Moran anyagilag is segíti a torykat, az angol sajtó óhatatlanul pedzegetni kezdte, hogy Theresa May pártja - ha több áttételen keresztül is, de - prostitúcióból és emberkereskedelemből származó pénzekhez jutott. A nyomozás során ugyanakkor nem találtak arra utaló jelet, hogy a pártmecénás tudta volna, mi folyik az általa birtokolt apartmanban, így az ügy legfeljebb csak kellemetlen a kormány számára.

Újra és újra megrázza az oroszokat az 1941. szeptember 8. és 1944. január 27. közötti leningrádi blokád emléke.