Ezt és a 3,3 milliárd forintos uniós támogatás felhasználásával induló Országos Vállalkozói Mentorprogram célját Parragh László kamarai elnök ismertette sajtótájékoztatóján. Az új program célja a vállalkozói szemlélet megváltoztatása, a cégvezetők személyes mentorálása, valamint a hatékonyság mérésének és a tevékenységek összehangolásának elősegítése lesz. Az eddigi tapasztalatok szerint egyébként a mentoráltak nem igazán bíznak a tanácsadókban. Ezen szeretne az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), az MKIK és a SEED alapítvány közösen változtatni, és elfogadtatni, hogy a külső tanácsadás javíthatja a hatékonyságot. A mentorok olyan vállalatoktól kerülnének ki, amelyek már előrébb járnak, nagyobbra nőttek, és szívesen megosztanák a tapasztalataikat arról, hogy korábban hogyan oldották meg gondjaikat.
Az ismert multinacionális cégek úgy alakultak ki, hogy az anyaországuk segítette létrejöttüket - mondta a program szerdai bemutatásakor György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára. Nálunk viszont csak 1982 óta lehet vállalkozni, a nyugati országokban ezzel szemben száz-százötven éves vállalkozások működnek, és generációk óta csiszolgatják azt a tudást, amely a működésüket hatékonnyá és versenyképessé teszi.
Az államtitkár a Népszava érdeklődésére elmondta, hogy a kkv-knak szánt tőkejuttatási programról 2-3 hónapon belül kormányzati döntés születhet.