lemondás;Szlovénia;öngyilkosság;

- Halálra szekálta beosztottját: lemondott a szlovén kulturális miniszter

Minisztériumi dolgozók szerint Dejan Presicek nap mint nap megalázta a családi problémákkal küzdő futárt. A tárca alkalmazottja végül az öngyilkosságba menekült.

Marjan Sarec szlovén kormányfő hétfőn elfogadta Dejan Presicek kulturális miniszter lemondását, aki munkahelyi zaklatás és hivatali visszaélés miatt távozott a tárca éléről - közölte a helyi sajtó.

A kormányfő szerint nagyon ártott ez az emberi kapcsolatoknak a kulturális minisztériumban, és nehéz elképzelni, hogy ugyanaz a csapat folytassa ott tovább a munkát. A botrány azután tört ki, hogy két hete öngyilkos lett a minisztérium futára. A sajtóban olyan hírek láttak napvilágot, hogy a magánéleti problémákkal is küzdő férfi lelkileg megtört a munkahelyi pszichikai terror miatt. 

Egy háromgyermekes apáról van szó, akinek a felesége daganatos beteg.

A minisztérium dolgozói szerint a férfit folyamatosan megalázta a miniszter, legközelebbi munkatársai is követték példáját. Sajtóhírek szerint a futárnak a miniszter és családtagjai privát ügyeit kellett intéznie, eközben zaklatták, megalázták és fenyegették.

Presicek tavaly szeptemberben lett miniszter. Sokan azonban felrótták neki, hogy csak azután lépett be a szociáldemokrata pártba (SD), miután megválasztották a kulturális tárca élére. A miniszter korábbam a ljubljanai zene- és balettművészeti konzervatóriumnak volt az igazgatója. Előző munkahelyén is több panasz érkezett rá.

 Bár a miniszter mindvégig tagadta a vádakat, és a szociáldemokraták is kiálltak mellette, a kormányfőre bízták a döntést, hogy végül elfogadja-e a tárcavezető lemondását, aki a nyilvánosság nyomására hozta meg döntését. Az ötpárti, kisebbségi kormánykoalíció második legerősebb pártja a SD, amelynek három minisztere van a kabinetben. 

Az MTI idézi a Vecer című napilap megjegyzését is, miszerint a Presicek-botrány néhány dologra felhívta a figyelmet: a 160 embert alkalmazó minisztériumban 74 bejelentést tettek zaklatásról, ami borzasztó képet fest a szlovén közszférában uralkodó viszonyokról.

Ha Ön vagy a környezetében valaki krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!

Törökország szorgosan építi a Balkánon az iszlám imahelyeket. Nem mindenkinek tetszik Ankara térnyerése.