Michel Barnier, uniós Brexit-főtárgyaló azt közölte, az Európai Unió hajlandó újra tárgyalni a britekkel a kilépés feltételeiről. A Deutschlandfunk rádiónak adott interjújában azonban rámutatott, ehhez arra lenne szükség, hogy a britek konkrét javaslatokkal álljanak elő.
Múlt kedden a brit parlament nagy többséggel utasította el azt a megállapodást, amelyet Theresa May brit miniszterelnök kötött az EU-val a kilépés feltételeiről. Ezután, hétfőn bemutatta B tervét, ami azonban alig tartalmazott bármiféle újdonságot az elsőhöz képest. Barnier rámutatott arra is, hogy a May által ismertetett szerződést már nem lehet átdolgozni. Ha azonban a britek többet akarnának egy az EU-val megkötendő szabadkereskedelmi egyezménynél, akkor lenne értelme újra összeülni. „Nem hiszem, hogy több időre lenne szükségünk, ám konkrét döntéseket kell hozni” – hangoztatta az uniós főtárgyaló, aki figyelmeztetett arra, amennyiben a britek semmiféle javaslattal sem állnak elő, akkor kilépés nélkül eshet ki London az EU-ból (ez lenne a sokat emlegetett „no deal Brexit”), aminek beláthatatlan következményei lennének.
Egy felmérés szerint - amelyet a Number Cruncher Politics iroda végzett - a britek 37 százaléka úgy véli, az országnak az Európai Unióban kellene maradnia. 23 százalék tartja lényegesnek a megállapodást az EU-val, 29 százalék szerint viszont erre nincs szükség. Tíz százalék a bizonytalanok aránya. A Sky Data felmérése szerint arra a kérdésre, „támogatná, vagy ellenezné, hogy az Egyesült Királyság megállapodás nélkül távozzék az Unióból”, 46 százalék jelezte, támogatná, az egyértelmű többség, 54 százalék ezzel szemben ellenezné. Az ICM ügynökség arra kereste a választ, mi legyen a kormányfő következő lépése. 32 százalék szerint ne állapodjon meg, 27 százalék második referendumot akar, 23 százalék kitolná a kilépés hatályát, 21 százalék újratárgyalná a kilépés feltételeit és „hard Brexitet”, akar, 15 százalék szintén újratárgyalást és soft Brexitet óhajt, míg 15 százalék a miniszterelnök lemondását.