Magyarország;bankfiókok;

Illusztráció

- Több mint hétszáz bankfiók szűnt meg négy év alatt

2014 harmadik negyedévének végén még 3085 értékesítési egység működött Magyarországon.

Valamivel több, mint 2200 hitelintézeti fiók működött Magyarországon január elején, ami hozzávetőleg kétszázzal kevesebb a 2017 végén kimutatott 2420-nál – írja a Magyar Nemzeti Bank (MNB) statisztikái és a jegybanki fiókkereső alkalmazás adatai alapján a Világgazdaság.

A legfrissebb – a harmadik negyedév végi adatokat tükröző – jegybanki statisztika szerint szeptemberben 2351 hitelintézeti fiók működött Magyarországon, 187-tel – 7,4 százalékkal – kevesebb az egy évvel korábbinál. Hosszabb időtávon vizsgálva a helyzetet még szembetűnőbb a csökkenő trend, ugyanis az MNB adatai szerint

2014 harmadik negyedévének végén még 3085 értékesítési egység működött országszerte, tehát négy év alatt több mint hétszáz fiók tűnt el a piacról.

Száztagúnál nagyobb hálózattal már csak négy szereplő – a Takarék csoport, az OTP Bank, a K&H és az Erste – rendelkezik, ám ezek adják a teljes fióki mennyiség hozzávetőleg 80 százalékát. A hitelintézeti fiókok területi eloszlása ugyanakkor viszonylag egyenletesnek mondható.

A lap kiemeli, hogy a hitelintézeti fiókhálózat további zsugorodása nem túlságosan meglepő, hiszen egyre kisebb a pénzügyeiket kizárólag személyesen intéző ügyfelek aránya, és maguk a szolgáltatók is igyekeznek az elektronikus csatornák intenzív használata felé terelni lakossági és céges partnereiket. Ráadásul a bankfiókok üzemeltetése az egyik legjelentősebb tétel a kiadási oldalon a pénzügyi szolgáltatóknál, tehát a hálózat áramvonalasításával a költségek szintjén rövid idő alatt érezhető javulást lehet elérni.

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben csütörtök estéhez képest.