Közel másfél millió lakossági mulasztást tartanak nyilván a lakossági hitelinformációs rendszerben – írja a Világgazdaság. A BISZ Központi Hitelinformációs Zrt. adatai szerint szeptember végén 1,471 millió fennálló mulasztást tartottak nyilván a Központi Hitelinformációs Rendszerben (KHR), szemben a 2017 végi 1,583 millióval. Az összes – tehát a megszűntekkel együtt számolt – lakossági mulasztás száma 1,75 milliót tett ki szeptember végén a BISZ Zrt. adatai szerint, ami 6,1 százalékkal kisebb a 2017 decemberében mért 1,86 milliónál.
A lap azt írja, a teljes adatbázis fokozatosan növekszik: olyan magánszemélyekből, akiket valamilyen hitelszerződésük miatt tartanak nyilván, szeptember végén már 5,04 milliót regisztrált a hitelinformációs társaság, 20 ezerrel többet a decemberinél.
A rendszerben szereplő összes szerződés száma a kilencedik hónap végén megközelítette a 9,72 milliót, ez majdnem 70 ezres növekmény a múlt év végihez képest. A nyilvántartott hitelszerződések mennyiségének emelkedése nyomán lassan, de folyamatosan gyarapszik az egy főre jutó hitelszerződések átlagos száma is: ez szeptember végén 1,93 volt, míg 2017 decemberében 1,92, illetve a megelőző évben 1,9.
A lakosság adósságállományának javuló összetételéről tanúskodnak a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss statisztikái is. Ezek szerint a háztartások hitelportfólióján belül a nem teljesítő elemek aránya 8,4 százalékot ért el június végén, szemben az egy évvel korábbi 12,9 százalékkal. Ezen belül a 90 napon túli késedelemben lévő hitelek aránya 9,2-ről 5,5 százalékra csökkent egy év alatt.