Zöldzóna;Virág;Dél-India;

Illusztráció: Shutterstock

- Tizenkét évente virágzik csak, de akkor mindent beborít egy különleges növény

Tizenkét évente virágzik Dél-India dombvidékein a világ egyik legkülönlegesebb növénye. A levendulához hasonlóan szinte mindenkit romantikus hangulatba a tájat lilás szőnyegként beborító virág.

A Strobilanthes kunthianus mindössze 15 alkalommal virágzott, mióta 1838-ban felfedezték. Legutóbb 2006-ban tűnt fel Kerala államban. A helyiek körében Neelakurinji és Kurinji néven ismert virág most ismét megjelent az Eravikulam Nemzeti Park területén írja a Sokszínű Vidék. Ez az egyetlen hely a világon, ahol a növény fellelhető.

A virágok élettere rendkívül leszűkült, évtizedekkel ezelőtt bőségesen termett a biológiai diverzitásáról híres Nyugati-Ghátok hegységben. Csakhogy az akác- és eukaliptuszültetvények, a mezőgazdasági tevékenység és a turizmus megtizedelte a területet. A természetvédők szerint ha hagynák, idővel helyreállna a természet rendje.

Teljes a káosz a pécsi politikában, a Fideszen belül sem tudják, kit indítsanak a polgármesteri székért jövőre – állítólag Orbán Viktor le is mondott a városról. Az ellenzéki oldalon is egyre több a név, a legvalószínűbb, hogy kívülről érkezhet valaki a helyi politikába.