Bioritmus;napkitörés;meteogyógyász;

Illusztráció: Pexels

- Szokatlan feszültséget okozhat a közelgő napkitörés

Napkitörés tart a Föld felé. Mivel azonban a bolygónk távol van a központi csillagtól, a természeti jelenség feszültségen, fáradékonyságon, alvászavarokon, fejfájáson kívül mást nem okoz.

Napkitöréskor óriási sebességgel akár egész földnyi anyag is kidobódhat a Napból. Ha ez „lövedék” közvetlenül elérné a Föld felszínét, az végzetes lenne az élővilágra - olvasható Pintér Ferenc meteogyógyász Facebook-bejegyzésében. 

Szerencsére bolygónk elég távol van a központi csillagtól, így az anyagsűrűség már erősen lecsökken, és a Föld mágnese mezeje és légköre megvéd a protonok bombázásától.

Ha ez a mágneses védőpajzs megszűnne, nagy veszélybe kerülnénk. Így azonban az ilyen, óriási energiájú folyamatok idején "csak" szokatlan feszültséget, fáradékonyságot, alvászavarokat, az érzékenyebbek migrént is érezhetnek.

A tanévkezdés megviseli a gyerekek immunrendszerét. A támogatása, megerősítése azért is fontos, hogy minél kevesebbet legyenek betegek, ehhez a dietetikus a természetes vitaminforrásokat ajánlja.