TV2;celeb;műsorvezető;tévézés;Tilla;

- Tilla két élete

Vele aztán biztosan nem fordulhatna elő, ami az RTL Klub valóságshow-nak nevezett - bár felvételről látható - műsorában, a Nyerő párosban történt. Az első adásban még csak ismerkedtek egymással a résztvevők (mert a "híres" versenyzők és párjaik között voltak, akik addig még nem találkoztak). És akkor a Barátok közt egyik alapszereplője, Solti Ádám és barátnője odaült egy pároshoz, hogy kedvesen érdeklődjenek, ők mivel is foglalkoznak. Nos, a fiú, László Pál eddig valóban nem sokat szerepelt a képernyőn - bár dolgozott tévéműsorokban is -, riporter volt a Magyar Rádióban, most pedig egy hírportál munkatársa. Ám nejének, Veiszer Alindának önálló műsora volt előbb a Magyar Televízióban, majd a Hír TV-ben - utóbbi címe az ő neve volt -, s könyve is megjelent. Ám egy másik "híresség" a jelek szerint még sosem hallott róla.

Hősünket azonban - feltehetően - mindenki ismeri. Az RTL Klub produkciójában viszont nem tűnhetne fel, hiszen már majdnem két évtizede a konkurencia, a TV2 egyik arca. Műsorokat vezet, de emellett remek riportokat is készít. Bemutatták már két nagyjátékfimjét is, s mindkettő siker volt. Emellett azonban valódi celeb. Élete szinte nyitott könyv a közönség előtt. Tudhatjuk róla, hogy van egy szép felesége (Korpás Kriszta, aki nem mellesleg kitűnő adásrendező volt többek között a "királyi" tévében is), valamint három fia. Utóbbiak közül a legkisebb - Félix - már szerepelt a tévében is, amikor felköszöntötte a születésnapját éppen munkával ünneplő, mert műsort vezető édesapját. Szó szerint habnak tekinthető a tortán, hogy a kedves papa a héten főzőcskézett. Több hasonló celeb társaságában ugyanis résztvevője a TV2 új főzőműsorának, amit hiába raktak a kezdeti 9 óráról most már 7-re, csak nem képes nézettségben megverni az RTL-t (véletlenül pont a Nyerő párost).

Ha az eddigiekből nem lenne egyértelmű, ezúttal Till Attiláról írunk. Vagyis a több műfajban is igazán tehetséges emberről, akinek - egyéni, művészi és tévés - élete ezek szerint már hosszú évek óta a szemünk előtt zajlik, ám mégsem tudjuk megfejteni a vele kapcsolatos rejtélyt. Azt tudniillik, hogy aki valóban letett már komoly értékeket az asztalra, annak miért van szüksége arra, hogy közben folyamatosan bohóckodjon (is) a képernyőn és még hozzá celebkedjen. A pénz ugyanis nem lehet az egyetlen magyarázat arra, hogy valakinek - rossz hasonlattal - mitől kell hol Dr. Jekyllnek lennie, hol pedig Mr. Hydenak, vagyis annyira eltérően viselkednie.

Addig rendben van, hogy valahonnan el kellett indulni. S bár az MTV-ben, majd a TV3-ban már készített valódi kulturális műsorokat, s ugyanilyennel indult a TV2-nél is, az áttörést nyilvánvalóan az első Big Brother műsorvezetése jelentette számára. Liptai Claudiával együtt lényegében akkor ismerte meg az ország. S miután sikere volt, ő vezette a Megasztárt is, pontosan úgy, ahogy egy ilyen műsort vezetni kell. Még az is érthető, hogy ezek után megkapta a Nagy duettet (amelynek első szériájában még versenyző volt), meg a Sztárban sztárt, ezek neki való feladatok, azt is mondhatjuk, rutinmunkák. Bár az öltözete néha már egy kanári és egy zsúrpubi elegyét idézte. Egyúttal jelezte, hogy elszaladt vele a ló, bár az is lehet, hogy csak képtelen nemet mondani bármire (még ha nyilván szigorú szerződés szabályozza is fellépéseit). Az Ezek megőrültek, valamint a Bezár a bazár című műsorok vezetésével ugyanis már túllépte azt a határt, ami egy komoly tévésnek még megengedhető. Ezek a programok Majkának valók, ahogy benne is van mindegyikben. S hiába jó barátok Tillával, az utóbbinak ezekből már ki kellett volna maradnia (még akkor is, ha mindben megállja a helyét).

Ám a mérleg másik serpenyőjében komoly teljesítmények vannak és azok színvonalától, a maga számára felállított és megkövetelt minőségtől nem szabadna oly gyakran eltávolodnia.

Till Attila rendezőként két sikeres és jó filmet jegyez. Az első a 2008-ban bemutatott Pánik, amelyben megmutathatta, mennyire érzékeny a társadalmi témákra és milyen jól vezeti a színészeket. Ha többet nem tett volna vele, mint hogy a magyar film számára felfedezi Gubík Ágit - aki alakításáért az akkori filmszemlén megkapta a legjobb női főszereplőnek járó díjat -, már azzal is beírta volna nevét a hazai filmtörténetbe. A 2015-ös Tiszta szívvel című második filmjével is bizonyította, mennyire biztos kézzel válogatja ki szereplőit. Alkotása nem véletlenül aratott nemzetközi sikert.

És ez még nem minden. Volt – és van is – egy olyan tévéműsora Till Attilának, amely műfajt teremtett. Ez a Propaganda, amelyben ismert embereket mutat be egészen új módon. Úgy beszélget velük, mintha nem tévéfelvétel készülne és így valóban plasztikus, egyben nagyon is emberi képet nyújt róluk. Utóbb azt mesélte egy interjúban, hogy ez "egy kísérleti labor volt, egy vizuális műhely, ami azt bizonyította, hogy lehetsz szabálytalan, lehet másként is műsort csinálni". A beszélgetéseknél nagyon laza, sok szabálytalanságot megenged magának és ez bejön. Ettől újszerű a műsor.

Egy másik interjúban megkérdezték tőle, nem „ciki”-e, hogy ő az egyik arca Andy Vajna – kormányközeli – tévéjének. Nos, annyi biztos, hogy Till Attiláról – vagy Liptai Claudiáról – senkinek nem ez jut eszébe. Értékeivel és hibáival ugyanis valódi tévés egyéniség, ami esetében független attól, hogy éppen hol látható. Viszont „kettős énje” megfejtéséhez sem visz közelebb.