;

Magyarország;Európai Bizottság;bevándorlási különadó;

- Vizsgálja a bevándorlási különadót az Európai Bizottság

Újabb jogi csatára készülhet a magyar kormány a testülettel.

Az Európai Bizottság vizsgálja, hogy a bevándorlási különadó összeegyeztethető-e ez uniós joggal – írja a hvg.hu.

A portálnak megküldött állásfoglalásában Christian Wigand, a bizottság jogállamiságért felelő szóvivője azt írta: az Európai Bizottság tudatában van annak, milyen jogszabályt fogadott el a magyar parlament a nyáron.

„Jelenleg is vizsgáljuk, hogy a jogszabály összeegyeztethető-e az uniós joggal”– fűzte hozzá.

Christian Wigand kitért arra is:

„Egy törvénynek sem lehet az a hatása, hogy a civil szervezetek mozgástere szűkül azáltal, hogy a pénzügyi források keresésének és felhasználásának korlátozásával akadályozza a civil szervezetek feladatainak jogszerű végrehajtását.”

A portál azért fordult a bizottsághoz, mert a bevándorlási különadóra hivatkozva a CEU megszüntette azt a programját, amely menekültek felkészítését vállalta arra, hogy később európai egyetemek mesterszakán tanulhassanak. Márpedig ezt az OLIve-UP programot részben az Európai Unió finanszírozza az Erasmus+ Program keretében.

A bevándorlási különadó bevezetéséről azért döntött a kormány, mert álláspontjuk szerint a magyar költségvetésnek sokba kerül, hogy „az országnak folyamatosan védekeznie kell az illegális migráció és annak következményei ellen”. A bevándorlási különadót azoknak a szervezeteknek kell megfizetniük, akik „az illegális migrációt segítik”. Hogy pontosan melyek ezek a szervezetek, illetve mit jelent pontosan „az illegális migráció segítése”, nem tudni.