„Be kell vallanom, hogy én idealizáltam a magyar társadalmat. A valóság kijózanító volt” - így jellemezte a Jobbik választási bukása után kialakult helyzetet a párt korábbi elnöke. Az újabban vloggerként bemutatkozó Vona Gábor a HVG-nek adott interjút, amiben a választási eredményről, Fidesz társadalmi beágyazottságának okairól beszélt. (A teljes interjút a hetilap csütörtöki számában olvashatják.)
Vona szerint választási vereségük logisztikai bukás volt, amiről részben a Jobbik hibás ön és helyzetértékelése, még inkább a Fidesz helyhatósági ereje tehet. A politikus szerint egy országos politikus bármit mondhat, a végső döntést a helyi polgármester, a közmunkások munkaadója hozza meg lokális szinten. Ezt a szintet pedig a Fidesz a 2006-os önkormányzati választások óta uralja, hiába hitte azt magáról a Jobbik, hogy kiismeri magát a kisebb településeken.
Vona szerint ki kell mondani azt is, hogy
Ez a társadalom immunissá vált arra a kérdésre, hogy ki mennyit lop, csak a rendteremtés és az ország védelme érdekli. Utóbbi igényt pedig kielégíti a kormánypropaganda, ami egyszerre állított be engem meleg muzulmánnak, zavaros alaknak, a többség szemében eredményesen – mondta Vona Gábor.
A nyilatkozó szerint újabb jobbikos csontvázak már nem dőlnek ki Simicska Lajos szekrényéből: azt sem tartotta tisztességtelennek, hogy korábban médiafelületet kaptak a korábban az oligarchához tartozó sajtótermékekben, így a Magyar Nemzetben vagy a Lánchíd Rádióban, és szerinte nem is ennek kormánypárti démonizálásán múlott a Jobbik veresége.
Vona Gábor már úgy látja, hogy nem a parlamentben dőlnek el az igazán fontos ügyek, hanem az emberek fejében és szívében; ezért – mint fogalmazott – a fej és a szív lesz az új csatatere; a csatát pedig vélhetően vlogfelületein próbálja megvívni.