;

Észak-Korea;Egyesült Államok;nukleáris leszerelés;

Ri Jong Ho külügyminiszter

- Pénzt követel Észak-Korea a nukleáris leszerelésért

A külügyminiszter szerint viszonzatlanok maradtak a diktatúra jóindulatú gesztusai.

A nemzetközi közösségnek gazdasági segítséget kell nyújtania a Koreai-félsziget fejlődéséhez, válaszul Észak-Korea atommentesítési lépéseire – jelentette ki szombaton, a Délkelet-ázsiai Országok Szövetségének (ASEAN) szingapúri regionális biztonsági fórumán Ri Jong Ho észak-koreai külügyminiszter, írja a hirado.hu.

Az észak-koreai külügyminiszter szerint országa „jóindulata jeleként” olyan intézkedéseket hozott, mint a nukleáris és rakétakísérletekre önként vállalt moratórium és egyes objektumok - mint például az amúgy is beomlott földalatti nukleáris telep - megsemmisítése.

Washingtonnak azt is felrótta Ri Jong Ho, hogy nem válaszolt Phenjan felhívására, hogy hivatalos nyilatkozatban jelentsék ki, véget ért a koreai háború - mely 1953-ban fegyverszünettel zárult, anélkül, hogy békemegállapodást kötöttek volna. Heather Nauert amerikai külügyi szóvivő válaszul felhívta a figyelmet arra: szombaton átnyújtotta az észak-koreai külügyminiszternek a manilai amerikai nagykövet Donald Trump amerikai elnök Kim Dzsong Unnak küldött levelét.

ENSZ: dehogy hagyta abba Észak-Korea az atomprogramjátA külügyminiszter által emlegetett jóindulatú gesztusokra egyébként rácáfol az ENSZ egy kiszivárgott dokumentuma, amiből kiderül: nem hogy nem mondott le Phenjan a rakéta-programjáról, de még el is adja eredményeit különböző polgárháborús területeken, például a szír kormánynak. E mellett a gazdasági szankciókat is eredményesen megkerüli az ország.

Se munkájuk, se képzettségük, se kedvük az egészhez.