Nyolc héttel ezelőtt még az Egészséges Budapestért Programmal kapcsolatos kormányhatározat a Dél-budai Centrum (DBC) beruházási feladatait egy állami tulajdonú zárt körű részvénytársaságra bízta. Az új cég 720 millió forintos tőkét kapott az induláshoz, és ugyanebben a határozatban a kormány úgy rendelkezett, hogy az új állami részvénytársaság ugyan szervezetileg elkülönül, de a feladatait az Egészséges Budapest Programhoz hangolva kell ellátnia. E társaságban a tulajdonosi jogokat, akkor még a humán tárca miniszterére, Kásler Miklósra ruházta a kormányfő. Ez változott meg július 4-re. Az új kormányhatározat szerint ugyanis a jövőben a szakmai felügyelet és a tulajdonosi jogok gyakorlása is a Miniszterelnökséget vezető Gulyás Gergelyhez került.
Mint emlékezetes: tavaly októberben bízták külön miniszterelnöki megbízottra, hogy irányítsa és koordinálja a jövőben a dél-budai centrumkórház építését; a feladatot Bedros Róbert, az újbudai Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgatója kapta. Kinevezésekor Balog Zoltán miniszter azt mondta: Bedros Róbert munkája az lesz, hogy a beruházással kapcsolatban tájékoztassa majd Orbán Viktor miniszterelnököt, és a szükséges egyeztetéseket elvégezze. Az elmúlt nyolc-kilenc hónapban a projektcég megalakításán kívül más nem igen történt a Dél-Budai Centrum ügyében.
Azt egyelőre nem tudni, miért döntött a kormányfő úgy, hogy elveszi a humántárca vezetőjétől a „szuperkórház” építését. A lehetséges okok közt lehet, ha a kormányzatban fenyegetettségnek értékelték, hogy Kásler Miklós miniszter első megszólalásainak egyikében a Pesti Srácoknak arra kérdésre, hogy mit tenne az egészségügyi korrupció ellen, azt válaszolta: megszüntetné a párhuzamosságokat és a döntéseket a minisztériumba koncentrálná.