;

önkormányzatok;vidéki lapok;

- Milliókért veszik a megyei lapok dicsérő cikkeit az önkormányzatok

Van, ahol Orbánt éltető cikkért fizettek Mészáros lapjának, máshol szerződésbe foglalták, hogy nem írnak semmi rosszat a helyi vezetésről.

Tízmilliókért vásárolnak jóindulatot maguknak vidéki önkormányzatok a megyei napilapoknál - írja az Átlátszó. Mint írják, többről van szó, mint hogy azért fizetnének, hogy helyi híreket juttassanak el a lakossághoz. Inkább különféle PR-cikkek miatt öntik a pénzt az állami hirdetésekkel egyébként is kitömött, kormányközeli oligarchák által felvásárolt újságoknak.

Tilos az önkormányzat „jó hírnevét, hitelképességét sértő, azt veszélyeztető tények állítása, híresztelése, vagy erre utaló magatartás tanúsítása”

- szerepelt egy 2014-es szerződésben Eger városa és a Heves Megyei Hírlap között. A város havi 234 ezer forintot fizetett ezért.

A Fejér Megyei Hírlapban pedig egy alkalommal egyenesen egy Orbán Viktor-interjút tetetett be a saját maga fizette oldalra a székesfehérvári önkormányzat.

Baranya megyében évtizedek óta vásárolnak az önkormányzatok oldalakat a jelenleg a Mészáros-féle Mediaworks kiadóhoz tartozó Dunántúli Naplóban. Ezek az oldalak szinte mindig arról szóltak, hogy milyen sikereket ért el adott település:

A polgármesterek tulajdonképpen azért fizettek az újságnak, hogy elmondhassák, minden rendben, és amíg maradnak, minden rendben is lesz.

Székesfehérváron volt, hogy heti rendszerességgel jelentek meg a Fejér Megyei Hírlap - a lappal konkuráló, arra rácáfoló, migránsozó publicisztikákkal megtűzdelt - önkormányzati finanszírozású különszámai, írja a portál.

Kiskunfélegyháza pedig idén 2,5 millió forintért vásárolt "városoldalt" a szintén Mészáros Lőrinchez tartozó Petőfi Népében.

A város egyébként 2016-ban 1,270,000 forintot fizet a Pesti Srácoknak is, a portál kérésére.

Pedig Kiskunfélegyházán van saját városi lap is: 2017-ben az önkormányzat 22 milliót költött a Félegyházi Hírlapra. 4 milliót kaptak a helyi rádiók is - egyiket, a Siriust épp nemrég vette meg Andy Vajna.

A vidéki sajtót egyébként tavaly vették át teljes egészében a Fidesz-közeli üzletemberek.

A Vajna-féle Lapcom, a Mészáros-féle Mediaworks, és a Népszabadság hóhéraként elhíresült osztrák üzletemberhez, Heinrich Pecinához került Russmedia/Inform Média kezében van az összes.

A teljes cikk itt olvasható.

Az idősek 70 százaléka kevesebbet kap a 128 ezer forintos átlagnyugdíjnál. Gyerekeik előtt is szégyellik a nyomorukat.