egészségügy;mentő;létszámstop;

- Ez a betegnek is fájni fog

Létszámstopot vezettek be az EMMI háttérintézményeinél, köztük az Országos Mentőszolgálatnál is. A mentőknél most sincs elég orvos, ápoló, gépkocsivezető.

Június 21-től létszámstopot vezetett be az EMMI a tárcához tartozó számos közintézménynél, köztük a mentőknél – legalábbis erről szóló email érkezett az érintettekhez az Átlátszó szerint.

Létszámadatokat kért június 22.-én emailjében tucatnyi közintézménytől az Emberi Erőforrások Minisztériuma személyügyi főosztályvezetője – értesült az Átlátszó

A levélben azt is írja a feladó: „Tájékoztatom, hogy 2018. június 21. napjával létszámstop kerül elrendelésre, ennek megfelelően 2018. június 21. napját követően új, foglalkoztatásra irányuló jogviszony nem létesíthető a létszámstop feloldásáig. A tilalom kiterjed a már folyamatban lévő ügyekre is.”

A tucatnyi címzett között található egyebek mellett az Oktatási Hivatal, az Országos Mentőszolgálat, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ, múzeumok, például a Ludwig Múzeum és a Szépművészeti Múzeum, színházak, így az Opera és az Operett, az Országos Széchényi Könyvtár vagy a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért. 

Minden intézetnek okozhat kellemetlenségeket a létszámstop, de a mentőké a betegeknek is „fájhat”.

A létszámstop elrendelése azért is érdekes, mert az Országos Mentőszolgálat honlapján jelenleg is szinte minden megyében keresnek mentőápolót, mentőtisztet, mentőorvost és gépkocsivezetőt is. Hogy pontosan hány szakemberük hiányzik, arról nincs pontos adat, mert az erről szóló információ nem található meg a szervezet honlapján.

Reagált az Emmi „A sajtó hírekkel ellentétben nincs létszámstop az Országos Mentőszolgálatnál” – közölte az Emmi, hozzátéve, hogy a kormány döntése érelmében a létszámstop kizárólag a kormányhivatali jogállású szerveknél, központi hivataloknál, valamint a fővárosi és megyei kormányhivataloknál van érvényben. „Az intézkedés célja, hogy a bürokrácia ne növekedjen, hatékony és olcsó államot teremtsünk meg. Ezt szolgálta a kormány- és járási hivatalok kialakítása, a háttérintézmények körének felülvizsgálata is” – közölték.

Az önkormányzatokba, megyei közgyűlésbe bekerült jobbikos 13 százaléka hagyta el a pártot az utóbbi időben, vezetői mégsem aggódnak.