Hosszú távon évi 600-800 milliós bevételt vár Gerendai Károly Lupa-tavi strandberuházásától, amire eddig – befektetőtársával, a videotonos Lakatos Péterrel felesben – már körülbelül hárommilliárd forintot elköltöttek – tudtuk meg a vállalkozótól a pénteki nyitónap előtti helyszíni bejáráson. Így 7-8 éves megtérülésben reménykednek.
Fotó: Molnár Ádám
A Budapesttől csupán két kilométerre fekvő, mindeddig csak illegális fürdőzők által használt, csaknem 100 hektáros, kitűnő vizű bányatavon Gerendaiék tavaly nyitották meg több árkategóriára osztott, de minden elemében vállalható strand-, vízisport- és szabadidőközpontjukat. Az egyszerre akár 7,5 ezer látogató befogadására alkalmas, „prémium beachnek” hívott központi strandra főszezonban, hét közben 2500, a hétvégén 3500 forint a felnőttjegy. Az egyszerűbb kialakítású, kisebb befogadó-képességű „öböl strandra” munkanapokon ezer, szombat-vasárnap 1500 forintért juthatunk be. Az elő- és utószezonban a belépődíjak feleződnek, létezik több más kedvezmény, de – egyes térítéses szolgáltatásokat ingyen biztosító – VIP-jegy is váltható.
Tavaly óta kibővítették a strandszakaszokat, kialakítottak egy benyúló földnyelvet, ahol klubok és egy búvárcentrum is helyet kapott. Felhúztak egy rendezvény- és egy közösségi épületet, ahol a munkamániások számára ingyen biztosítanak akár tárgyalószobát is.
A 26 éves Sziget Fesztivál arcaként ismert, ám ma már saját bevallása szerint is inkább más vállalkozásaira összpontosító Gerendai Károly lelkesen sorolta a tavaly óta meglévő, vagy akár idén bevezetett szolgáltatásaikat. A hagyományos strandolás mellett vízikaland- és trambulinpark, gyerekpart, vízidodzsem, ugrálóvár, „focipingpong” (teqball), thaimasszázs, szabadtéri testépítés, a világon is a legnagyobbak közé tartozó wakeboard-központ, vízilabda-pálya, strandfoci, -tenisz, -röp- és -kézilabda is helyet kapott. A látogatók igénybe vehetnek normál-, illetve supnak nevezett állószörföket, kisebb vitorlásokat, hagyományos és áramhajtású csónakokat, vízi reptetőszerkezeteket, de kitelepült a Vasas kajakkenu-utánpótlásképzése is. Ezek egy része térítéses, a külön le nem foglalt csapatsportpályák viszont érkezési sorrendben, ingyen vehetőek igénybe.
A vendéglátóegységek tükrözik a vállalkozó ismert gasztronómiai érzékenységét: azok valamennyi szakaszon kiemelt minőséget, illetve karibi érzést sugároznak.
A mintegy négy kilométeres partszakasznak ugyanakkor még így is csak körülbelül a felét foglalták el. A jövő nagyban függ az idei szezon sikerétől: a tavalyi 150 ezer látogató után idén 200 ezerrel terveznek. A vállalkozó csúszda- és szaunaközpontot, a földnyelv kiszélesítését, néhány faházat, illetve – egy tőlük független cég ígérete alapján – horgász-szakaszt ígér. Nagyobb szállásberuházásokat viszont más vállalkozóktól remél. A terület Gerendai Károly szerint hangos zenei fesztiválokra nem alkalmas.
Bevételeiket a belépőjegyekre, szponzorokra, a vendéglátóktól beszedett 22,5 százalékos díjra, valamint a rendezvényekre alapoznák. Így a forgalom legalább tizedét remélik attól, ha valaki egy-egy épületet, partszakaszt, vendéglátóegységet saját célra – például esküvőkre, céges partikra – lefoglal. Közösségi házuk például étel- és italszolgáltatással egymillió forintért vehető igénybe.
A parkolás óránként 200 (de legfeljebb ezer) forint, a terület megközelíthető biciklivel, ingyenes Auchan-busszal, saját járművük pedig a HÉV budakalászi megállójától 200 forintért hozza be a tömegközlekedőket. A fizetés készpénzmentes.