Tisztábbak lettek az utcák, ha fúj a szél, akkor sem szállnak a levegőben nejlonzacskók, a halászok hálóiban is több a hal, kevesebb a szemét a tasaktilalom bevezetése óta - állítja David Ong'are, a kenyai környezetvédelmi hatóság igazgatója. A Stern című német hetilap a brit Guardianben megjelent interjúból idézve azt írja, a hatóságok nagyon elégedettek a világ legszigorúbb nejlonzacskók elleni törvényének eredményével.
"Korábban egy év alatt összesen körülbelül százmillió nejlonzacskó került a vizeinkbe, szeméttelepeinkre - mondta Ong'are. - Javult a levegő minősége és az emberek közérzete is jobb, amióta száműztük a minden napokból a környezetre nagyon káros műanyag tasakokat és nejlonzacskókat."
Kenyában tavaly augusztusban lépett hatályba az a törvény, amely megtiltja a nejlonzacskók gyártását és használatát. Aki megsérti a rendelkezést, 32 ezer eurós pénzbüntetés befizetésére kötelezik vagy négy év börtönbüntetést kaphat.
Az ENSZ környezetvédelmi programjában kiemelt helyet foglal el a nejlonzacskók száműzése a minden napokból, a világon több mint negyven országban korlátozzák valamilyen szinten a műanyagtasakok használatát, de sehol sem annyira szigorúan, mint az afrikai országban.