Facebook;Zuckerberg;

Fotó: AFP

- Lepereg a botrány a Facebookról

Megfordult a még januárban közzétett adatok szerinti trend, 2018 első negyedévében növekedett az aktív Facebook felhasználók száma az USA-ban és Kanadában.

Március végén 185 millióan használták naponta a Facebookot az előző negyedévi 184 millióval szemben. Világszerte pedig 48 millióval lett több a közösségi médiába naponta bejelentkezők száma. Ez azt jelenti, hogy az aktív napi használók száma globálisan 1,45 milliárd, havi rendszerességgel pedig 2,2 milliárd ember Facebookozik a Földön. Ez 13 százalékos növekedést jelent az előző évihez képest.

Ezek az első adtok azóta, hogy múlt hónapban kirobbant a Cambridge Analytica botrány, amelynek következtében a cég több tízmilliárd dollárt veszített piaci értékéből. „Annak ellenére, hogy komoly kihívásokkal nézünk szembe, a közösségünk és az üzletünk erős startot vett 2018-ban” – mondta erről Mark Zuckerberg. Március 17. óta 14 százalékkal esett a cég részvényeinek értéke a botrány kirobbanása előtti időszakhoz képest, az eredmények közzététele után azonban 7 százalékkal növekedett a zárás utáni kereskedés folyamán. Zuckerberg azt is hozzátette, elkötelezett marad az iránt a hirdetési üzleti modell iránt, amely továbbvitte a Facebookot még az adatkezelési botrány során is. A cég bevétele, amelynek legnagyobb része a hirdetésekből származik, 49 százalékkal nőtt, három hónap alatt 12 milliárd dollárt ért el.

Merészet lép a WhatsApp
A közelgő EU-s adatvédelmi szabályozás miatt megemeli szolgáltatása alsó korhatárát a Zuckerbergék által birtokolt WhatsApp. Ennek jegyében a 16 évnél fiatalabb európai felhasználók a jövőben nem fogják tudni használni az alkalmazást. A Facebook és a közösségi oldal tulajdonában lévő Instagram egyaránt lépett már.

Állami levelező applikációval veszi fel a versenyt Irán a Telegrammal. A Soroush nevű telefonos üzenetküldő programnak olyan sajátosságai vannak, mint a "halál Amerikára" hangulatjel - tudósít a BBC.