Brüsszel;Szíria;iskola;bombázás;installáció;

Fotó: Mikhail Voskresenskiy / Sputnik /AFP

- Szétbombázott szíriai iskola látványával sokkolnak

Ha lehet ezt mondani, "hasznos" sokkolásról van szó, ugyanis még a legegyüttérzőbb emberektől is távol vannak azok a szörnyűségek, amik miatt "migránsok" kopogtatnak a jóléti Európa kapuján, és amely jelenséget egyes európai vezetők a legaljasabb politikai manipulációra használnak fel, megtévesztve amúgy jóérzésű emberek sokaságát. Távol vannak a szörnyűségek, mert képeken, tévéképernyőn, tudósításokban, interneten, vagyis eszközökön kereresztül találkoznak azokkal, ami egészen más, mint "testközelből" szembesülni vele, mi történik a világban embertársainkkal, asszonyokkal, gyerekekekkel.

Hatásosra sikerült egy szétbombázott szíriai iskola installációja Brüsszelben, az Európai Bizottság székháza előtt. Körülbelül 3 millió szíriai gyermek nem jár iskolába a hét éve húzódó háború miatt. A 2011 után születettek úgy nőnek fel, hogy csak a háborút ismerik.

A Save the Children nevű nemzetközi gyermekvédelmi szervezet egyik vezetője, a korábbi dán miniszterelnök, Helle Thorning-Schmidt arról mesél, hogy milyen megrendítő volt találkozni azzal a 14 éves fiúval, aki arról ábrándozik, hogy iskolába járhasson. Ahelyett, hogy tanulna, nap mint nap a földekre jár ki dolgozni egy menekülttáborból, ahol a családjával tengődik. A gyerekek iskoláztatása azért fontos, mert ők jelentik Szíria jövőjét, magyarázza az aktivista.

A nemzetközi közösséget gyakorlatilag megbénítja az ellentét, hogy Aszad elnökkel vagy nélküle kell-e történnie a tartós rendezést hozó politikai átmenetnek.

Az EU humanitárius segítségnyújtásért felelős biztosa, Hrisztosz Sztilianidesz szerint a Szíria-konferencia jó alkalom arra, hogy a nemzetközi közösség átgondolja, rövid és hosszú távon milyen válaszok adhatók a szíriai válságra. A szíriai emberek szenvedésének csak a politikai megoldás vethet véget, tette hozzá a biztos.

A konferencia záró napján, szerdán a 85 ország és szervezet arról egyeztet, miként lehetne újraindítani a patthelyzetre jutott béketárgyalásokat.( forrás: Euronews)

Szevasztopol és a Fekete-tengeri flotta ismét Ukrajnához fog tartozni