sorosozás;

- Új fejezet

Legjobb védekezés a támadás. Ezt a régi alaptételt alkalmazták és gyakorolták a hatalom propagandistái a múlt héten. És csak utólag, a demokrácia értékei melletti szombati tüntetés adott magyarázatot a számításaikra. Az előtte lévő napokban ugyanis nem látszott egészen érthetőnek, miért tértek vissza a korábbi klisékhez, miért vélték fontosnak, hogy újra és újra ismételgessék. A jelentős választási győzelem után azt hihettük, hogy megbékélnek magukkal és az ellenzékkel, s megpihennek babérjaikon. Ehelyett újult erővel folytatták a sorosozást. Előbb világossá tették, hogy nem lesz nyugtuk a civil szervezeteknek, mert az új parlament mindjárt megszavazza a kétharmados Stop, Soros törvényt. Aztán jöttek a hivatásos megmondóemberek, akik a régi hévvel kezdték bizonygatni, hogy minden, ami a hatalomnak nem tetszik, az a milliárdos műve. Az urak úgy tettek, mintha még mindig választási kampány lenne, meg kellene erősíteni a híveket, s meggyőzni a bizonytalanokat, hogy nincs jobb a nemzeti együttműködés (egypárt)rendszerénél.

Aligha tudhatták - legfeljebb csak sejthették - előre, hogy hatalmas tömeg vonul szombaton az utcákra. Aligha gondolhatták, hogy az előzmények után a demonstrálók azt hirdetik majd, ők vannak többségben, s egyáltalán nem félnek. Azzal viszont tisztában lehettek, hogyan nyerték meg a választást. Meglehet, kicsit aggódtak a tüntetés miatt, netán tartottak is tőle. Így aztán zavargásokat és káoszt vizionáltak, s előre leöntötték a sorosozás mázával. Miközben a propagandaminiszter "politikai bolhacirkusznak" minősítette a demonstrációt.

Nem kétséges, hogy kommunikációjukban ezután is ezt a vonalat erősítik. A riogatás, a félelemkeltés és a gyűlölet szítása eddig bevált. Szombaton azonban új fejezet kezdődött.

Rövidesen kiderül, kinek és minek van nagyobb hatása.