Csak a választások előtti utolsó pillanatban állapodhat meg az LMP és a többi baloldali párt az egyéni körzetekre vonatkozó együttműködésről, pénteken ugyanis – lapzártánkig – nem történt áttörés az egyeztetéseken. Szél Bernadett, a párt miniszterelnök-jelöltje lapunknak azt mondta, még péntek este is zajlottak a pártja és a baloldali formációk közötti tárgyalások, ezeknek pedig az a célja, hogy minél több ellenzéki mandátumot sikerüljön megszerezni. A visszalépések, illetve a nyerhető körzetek pontos számáról nem nyilatkozott, de igen optimistán beszélt a Népszavának az egyeztetésekről Hadházy Ákos társelnök is, akinek mondatai arra utaltak, hogy szombat 11 óráig megszületik a megállapodás. Ennél tovább nem is lehetne halogatni a megegyezést, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) korábbi állásfoglalása szerint ugyanis eddig az időpontig lehet csak bejelenteni a visszalépéseket. (Igaz, hallottunk olyan híreket, amelyek szerint akár szombatra virradó éjjel is születhet a megállapodás.)
Szél szerint a Jobbik esetében megmerevedtek az álláspontok, így az ellenzéki együttműködés csak a baloldali pártokra terjed majd ki. – Úgy látom, a Jobbik ragaszkodik ahhoz, hogy mind a 106 körzetben állítson jelöltet – fogalmazott, azt is megjegyezve, hogy a többi párttal „a lehető legtöbb helyen” szeretnének megegyezni.
Ha nagy áttörés nem is történt pénteken, szimbolikus lépésekről azért beszélhetünk. A Dunakeszi központú, Pest megyei 5-ös számú választókerületben a DK-s Rónai Sándor javára lép vissza az LMP-s Kiss Csaba, míg a Vác központú Pest megyei 4-es körzetben a DK-s aspiráns teszi meg ugyanezt a gesztust az LMP indulójának. (Lapunk információi szerint kudarcra is volt példa: az MSZP Békésben nem lép vissza az Együtt színeiben induló Bod Tamás javára.)
A Momentum is bejelentett több visszalépést, Székesfehérváron és a fővárosi 5-ös körzetben DK-s, Hódmezővásárhelyen és Heves megye 1-es körzetben jobbikos, a XVI.kerületben együttes, Budakeszin pedig LMP-s induló javára vonják vissza a jelöltjeiket. Juhász Péter, az Együtt elnöke nem volt elragadtatva, szerinte „ez alibizés, nem valós cselekvés”.
Az LMP egyébként több párthoz hasonlóan pénteken tartotta kampányzáróját. A rendezvényen Hadházy Ákos a korrupciós ügyeket felidézve azt mondta, hogy ha kormányra kerülnek, akkor a legfelsőbb politikai vezetők is börtönbe juthatnak. Szél Bernadett mintegy százötven szimpatizáns előtt pártja több kampányígéretét is megismételte. Vállalásai között szerepel például, hogy megválasztása esetén tisztességes fizetés jár majd a munkavállalóknak, megduplázzák az oktatásra szánt kiadásokat, valamint hogy kétszeresére emelik az egygyermekes családok támogatását.
Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke nyitott európai országról és szabadságról beszélt pártja kampányzáróján. A volt kormányfő szerint Orbán Viktor – velük ellentétben – egyszínű Magyarországban hisz.