Bangóné Borbély Ildikó idén februárban, amikor létrejött a Választás Szövetsége - Forrás: MSZP/Facebook
- Miután visszalépett, mi lesz Csepellel: továbbra is itt politizál vagy csak egy epizód volt az életében?
- Az utóbbi három hónapban újra bebizonyítottuk a csepelieknek, hogy a baloldal létezik és bízhatnak benne az emberek. Nemcsak a szervezet pezsdült fel, a támogatóink is lelkesek. Úgyhogy folytatni szeretném az elkezdett munkát. Nagyon jó csapatot raktunk össze, hiszem, hogy 2019-ben győzünk az önkormányzati választásokon.
- Akkor miért lépett vissza? A szocialista párt kényszerítette rá vagy belülről fakadó döntés volt?
- Mindnyájan nehezen éltük meg az utóbbi időszakot. 2014-ben ezt a választókerületet egy színes baloldali összefogás nyerte meg. Hangsúlyozom: nem egy ember teljesítménye volt, szocialisták, liberálisok, együttesek, DK-sok vállvetve küzdöttek. Hasonló összefogásra számítottam, de az utóbbi egy hónap nem arról szólt, miképp szabaduljunk meg Orbán Viktortól, mi jó az országnak, mit kellene tenni az egészségügy életben tartásáért, az oktatás megmentéséért.
- Hanem?
A visszalépési, visszaléptetési taktikázásról. Engem viszont a gyerekeink jövője érdekel. Amiben az segít, ha Németh Szilárd – sok-sok fideszes politikussal egyetemben – nem lesz újra képviselő. Úgyhogy saját akaratomból, felelősségem tudatában döntöttem: visszalépek. A felmérések itt is azt mutatták, hogy az emberek kétharmada azt akarja, Orbán Viktor és Németh Szilárd tűnjön el a hatalomból. A csepeli és a soroksári emberek – beleértve az én baloldali szimpatizánsaimat is – pontosan tudják, hogy kire kell szavazni. És nagyon szépen kérem őket, hogy listán az MSZP-Párbeszéd szövetséget támogassák.
- Országosan is működik ez a modell, magyarán az emberek nem a pártokra, hanem az érdemi kihívóra szavaznak?
- Vannak politikusok akik azon dolgoznak, hogy meglegyen az egzisztenciájuk, és a kampánytámogatást ne kelljen visszafizetni. De ezt az emberek érzik, ahogy azt is, ki akar őszintén kormányt váltani. Nagyon bízom benne, hogy működik az „esélyesre szavazás” modellje, ez április 9-én derül ki. De ha a választási részvétel 70 százaléknál magasabb, akkor már erre a modellre sincs szükség.