Donald Trump;

- Nők a szekrényből

Sorra dőlnek ki – nem csontvázak, hanem – nagyon is hús-vér nők Donald Trump múltjának szekrényéből: kedden három olyan ügyben is történtek jogi lépések, amelyek mindegyike azzal kapcsolatos, hogy elnökké választása előtt a milliárdos üzletember szexuálisan közeledett – részben „nem kívánt módon” – a vele valamiképpen kapcsolatba került nőkhöz.

A már eddig is ismert ügy főszereplője Stephanie Clifford, aki Stormy (Viharos) Daniels néven vált ismert pornószínésznővé. Ő 130 ezer dollárt kapott Trump ügyvédjétől egy hónappal a 2016 novemberi elnökválasztás előtt, és cserébe aláírta, hogy nem nyilatkozik Trumphoz fűződő viszonyáról. Most szeretné elérni, hogy a jog felmentést adjon neki hallgatási kötelezettsége alól.

Hasonló cipőben jár Karen McDougal volt Playboy-modell, akitől a National Inquirer című bulvárlap tulajdonosa 150 ezer dollárért „megvette” ugyancsak Trumpról szóló történetét – ezzel kizárólagos közlési jogot szerezve –, majd nem publikálta azt. McDougal, aki szintén szabadulni szeretne a hallgatási kötelezettség alól, azt állítja, hogy Trump ügyvédje itt is belekavart az ügybe.

Harmadikként pedig feltűnt egy Summer Zervos nevű nő, aki 2006-ban a „The Apprentice'' („A gyakornok”) című valóságshow egyik versenyzője volt. Ez az amerikai széria a pályázók üzleti érzékét teszi próbára, és amíg Trump nem merült bele az elnökválasztási küzdelembe, addig ő volt a fő szponzor, a valóságshow nyertese az ő egyik cégénél kaphatott jól fizetett állást. Zervos azt állítja, hogy Trump nem kívánatos módon közeledett hozzá 2007-ben egy Beverly Hills-i szállodában. Ő csak bocsánatkérést és 2914 dollárt kér az elnöktől.

Donald Trump eközben a Fehér Házban a szaúdi trónörökössel találkozott, és megpróbálta rávenni őt arra, hogy az olajkincstől dúsgazdag sivatagi királyság vásároljon több amerikai fegyvert.

Meghalt az austini robbantó
Austinban, Texas fővárosában szerda reggel a kommandósok rajtaütésben megöltek egy 24 éves férfit, aki az elmúlt hetekben pokolgépes merényletek sorozatát követte el a környéken, kioltva két ember életét, négy további személyt megsebesítve. Az illető motivációja egyelőre nem ismeretes.

A március 4-i olasz választások előtt azért lehetett újra izgulni, hogy egy uniós alapító országban hatalomra juthatnak szélsőséges és szélsőjobb erők. Ma viszont már az a kérdés, lehet-e bármilyen színezetű kormányt alakítani Rómában? Stefano Bottoni történész, társadalomkutató szerint egyik pártnak sem igazán érdeke a kormányzás.