Orbán Viktoron nagyon ritkán vesz erőt az őszinteségi roham, de 2010 táján elkottyintotta, hogy nem ért a gazdasághoz. Ehhez képest azt látni, hogy nagyon tudatosan építették és építik az Orbán-birodalmat a strómanok közbeiktatásával. A jogi alapot a pedig a szavazógéppé silányított kormánypárti frakció többségével oldották, oldják meg.Így kerültek a legzsírosabb falatok az állami földek haszonbérletéből, illetve jelentős részének elárverezéséből Mészáros Lőrinchez.
Mészáros aztán bevásárolta magát építőipari cégekbe, és attól kezdve megállíthatatlanul nyerte a legnagyobb közbeszerzési pályázatokat.
A turai Schossberger-kastélyra már 2015-ben alkudozott egy cég, majd a vétel után az illetéket a kormányfői vő, Tiborcz István számlájáról utalták át. Furcsa véletlen folytán 2016-ban elfogadott a parlament egy jogszabályt, amely szerint 2017-től műemléki vagy műemlék jellegű épületek felújítása esetén a beruházás költségeinek kétszeresével csökkentheti az adózás előtti eredményét a beruházó.
Mészáros nevén futó cégek vásárolták fel később a fél Balatont, szállodákat, kempingeket vettek, s lám, a kormány több százmilliárdos balatoni fejlesztésről határozott. Orbán Ráhel sem tétlenkedett eközben: fölbukkant például egy egerszalóki szálloda környékén mint lehetséges vevő. A kormányfő lánya 2016-ban mint „külföldön tanult fiatal szakember” részt vett az akkor még miniszterelnöki kabinetfőnök Rogán Antal szervezete szűk körű találkozón, ahol a hazai turizmus jövőjéről tárgyaltak. Majd megszűnt a viszonylagos önállósággal működő Magyar Turizmus Zrt., és létrejött az erősen központosított Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ). A napokban pedig az MTÜ vezérigazgatója kikotyogta, hogy a magyar turisztika nagy reformját kidolgozó csapatban is ott található a miniszterelnök legidősebb gyermeke, Ráhel.
Immár az agrárium, az építőipar mellett a turisztikai iparban is kiépül az Orbán-klán birodalma. Rajtunk áll vagy bukik, hogy ez a birodalom április 8. után elenyésszen.