Nyergesné Kovács Erzsébet (független) polgármester, akit tavaly júniusban választottak a 2800 lakosú város vezetőjévé, az MTI-nek elmondta, több évre visszanyúló folyamat, pénzügyi szabálytalanságok sorozata vezetett a jelenlegi helyzethez. , Az önkormányzatnak 90 napon túli lejárt határidejű tartozása is volt már, de a képviselő-testület eddig nem támogatta az adósságrendezést.
Csanádpalota a tavalyi évet 30 millió forintos szállítói tartozással kezdte, majd májusban az államkincstár felfüggesztette a normatív finanszírozást. Külső cég segítségét kellett kérni, és könyvvizsgálót bíztak meg - tudatta az MTI-vel a polgármester, és hozzátette: a képviselő-testület 36 millió forintos hiánnyal fogadta el az önkormányzat tavalyi, 673 millió forintos főösszegű költségvetését.
A polgármester azt is elmondta, hogy az áramszolgáltató kikapcsolási értesítőt küldött és a városnak jelentős étkezési térítésidíj-tartozása is volt. A jövőben kirendelt pénzügyi gondnok felügyelné az önkormányzat gazdálkodását. A képviselők azonban ehelyett arra tettek javaslatot, hogy a kisváros - külterületi szántók értékesítésével - rendezze pénzügyi helyzetét. Végül arról született döntés, hogy fizessék ki a 90 napon túli 6,7 millió forintos lejárt tartozást, majd január 15-ig készüljön likviditási terv, a hónap végéig pedig nagyon szigorú költségvetés - tette hozzá Nyergesné Kovács Erzsébet.