Újabb támadás előtt áll Magyarország, mert akik kötelező betelepítési kvótát akarnak Európában, jövőre újra próbálkozni fognak, miután a decemberi uniós csúcstalálkozón erről nem született döntés - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth Rádióban - adja hírül az MTI. Azt is mondta, hogy aki megtámadja Lengyelországot, megtámadja egész Közép-Európát.
és tovább... (MTI)
A kormányfő rámutatott: Magyarország álláspontjának súlyt adott a nemzeti konzultációban részt vevő több mint 2,3 millió ember véleménye. (...) Orbán Viktor hozzátette, mások meggyőzésében egyelőre nem járt sikerrel Európában, a kvótát szorgalmazók száma változatlan, akik a márciusban esedékes következő csúcson ismét érvelni fognak álláspontjuk mellett. Csupán időt nyertünk, de "aki időt nyer, életet nyer". Európában az elmúlt időszak választásain rendre a bevándorlást korlátozni kívánók erősödtek - mutatott rá a kormányfő, hozzátéve: arra számít, hogy ez folytatódni fog.
Méltánytalannak és igazságtalannak nevezte az Európai Unió eljárását, és leszögezte: Lengyelország nélkül nincs erős Közép-Európa. A lengyelek elsöprő többsége a bevándorlásról ugyanúgy gondolkodik, mint a magyarok. Lengyelországba tízezer szám érkeztek migránsok a volt szovjet területekről, és több mint egymillió ukrán is, ezt azonban az unió, "amely mindent egy kaptafára akar ráhúzni", nem veszi figyelembe. Csak azt tartja problémának, amely a nyugati országok számára probléma - mondta Orbán Viktor.
A kormányfő szólt arról is, hogy nem érkezett visszautasíthatatlan ajánlat az euró esetleges bevezetésével kapcsolatban, csupán "sovány, szerény, rosszabb, mint az eddigi". Hamvában holtnak ítélte azt a próbálkozást, hogy az uniós források biztosítását a jogállamisághoz kössék, mert ezt a közösség alapszerződése, jogrendszere nem teszi lehetővé. Magyarország sok pénzt fizet be, és komoly forrásokhoz is jut, amellyel azonban az unió is jól jár, azzal, hogy pénzt ad, "valójában keresnek rajtunk". és "Semmi olyan nem történik, amiért hálásnak kell lennünk." A magyar gazdaság uniós források nélkül is működtethető.
Orbán Viktor, aki szerint idén kiderült, hogy a mindennapi élet keresztény alapjai sokkal erősebbek Európában, mint azt sokan gondolták, az interjút azzal zárta: 2017-ben azt tanulta meg, hogy a választott politikai vezetők elsőrendű feladata a kereszténység védelme lesz.