A beidézésem egy politikai alapú lejáratókampány része, amely felhasználja az ügyészség és az adóhatóság intézményeit – így fogalmazott kecskeméti meghallgatásán Dobrev Klára, és ugyanezt írta tiltakozó közleményében a Demokratikus Koalíció (DK) is. Gyurcsány Ferenc volt kormányfő feleségét tanúként hallgatta meg az adóhatóság dél-alföldi bűnügyi igazgatósága Czeglédy Csaba szombathelyi baloldali politikus ügyében. Dobrev szerint egyetlen olyan kérdést sem tudtak feltenni, amelyre a válasz már ne lett volna ismert a nyomozati anyagokból.
Elmondta, hogy Czeglédy Csabával ügyvédként állt kapcsolatban. Nem tudja, és nem is tudhatja, hogy a szóban forgó ügyben ártatlan vagy sem, azt viszont nem tartja kétségesnek, hogy Czeglédy szemben áll Orbán rendszerével, sikeresen küzd ellene. Dobrev Klára attól tart, valójában ez a legfőbb bűne.
A távirati iroda összefoglalója szerint Czeglédy Csaba és társai ellen bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt folyik eljárás. A gyanú szerint az ügyvéd vezetésével diákmunka közvetítéssel foglalkozó hálózat jött létre, amely a közterhek megfizetésének elkerülésével csaknem 3 milliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
Dobrev Klára a jogállam megcsúfolásának minősítette, hogy a parlament olyan határozatot fogadott el, amely előre elkönyvelte bűnösnek Czeglédy Csabát. Kifogásolta azt is, hogy a kormánypárti sajtó korábban szerzett tudomást a meghallgatásáról, mint ő maga. Az pedig bűn – mondta Dobrev Klára –, hogy szolgálati titoksértés miatt még csak vizsgálatot sem indítanak a hatóságok.
A Fidesz ellenben állítja, az Országgyűlés csak abban foglalt állás, hogy vannak károsultak, és az ő kárukat meg kell téríteni a költségvetésből. Puskás Imre, a kormánypárt szóvivője kijelentette: Gyurcsány és felesége „nyakig benne vannak” a Czeglédy-botrányban.
A Népszava információi szerint újabb helyreigazításra köteleztek egy kormányközeli sajtóterméket az ügyben. A Ripostnak el kell ismernie a nyilvánosság előtt: hamisan írta címlapján Czeglédy Csabáról, hogy bűncselekményt követett el. A Fővárosi Ítélőtábla kimondta, hogy a valóságban nemhogy bírósági ítélet, de még vádemelés sem született a politikus ügyében.
Lapunk múlt hónap végén írta meg, hogy a Czeglédy Csabáról szóló valótlan állítások miatt az állami tévének hat sajtóhelyreigazítási kérelmet kell főműsoridőben felolvasnia, összesen legalább tizennyolc alkalommal. A szintén kormánypárti Origo is helyreigazításra kényszerült, amit a portál eldugva, a kulturális rovat legvégén tett közzé.