A nézők beetetése szünet nélkül folytatódik. Ami persze így nem pontos, hiszen a lényeg épp a szünet. Amikor jönnek a reklámok. Hogy a közönség egy része emiatt dühös vagy ideges, az nem számít. Maradnak még sokan, akikhez eljuttatható az üzenet, amiért a cégek nem sajnálják a pénzt, s amiből a tévétársaságok újabb - drágán előállítható - műsorokat hozhatnak létre. Ebből a körből aligha van kilépés.
Maradjunk is az etetésnél, hiszen rovatunk címe is erről szól. Az utóbbi hetekben az egyéni "versenyzők" közül mutattunk be néhányat, akik különböző színvonalon és hatásfokkal igyekeznek képviselni anyaintézményük érdekeit. Ehhez járul a csapatmunka, ami annál is aktuálisabb, mert a múlt hét végén zárult az egyik monstre beetető műsor, a Sztárban sztár. Ami ismét nagy siker volt, hozta a nézőket, tíz héten át minden vasárnap este a legnézettebb program volt az összes csatorna kínálatában. Tegyük hozzá: nem is érdemtelenül.
A TV2 ötödször hívott meg néhány népszerű és kevéssé ismert énekest, hogy mutassák meg, miképp tudják megjeleníteni - és nem csak utánozni - az ismert hazai és külföldi sztárokat. Biztos recept, amihez valóban szükség van a pontos és kiváló csapatmunkára. A szereplők mellé-mögé kellenek kitűnő maszkmesterek és sminkesek, nagyszerű táncosok, hozzáértő látványtervezők, profi szakemberek. Mindez együtt van, nem is csoda, hogy a jövő hét végén már indul is a Sztárban sztár+1 kicsi második évada, hiszen addig kell a bőrt lehúzni a jó ötletekről, amíg lehet, amíg van kereslet irántuk.
De maradjunk a most véget ért show-nál, s beszéljünk azokról is, akiket láttunk. A műsorvezető, Till Attila - s ez már sokszor bebizonyosodott - vérbeli profi. Néha ugyan felmerül, hogy egy olyan embernek, aki remek filmeket rendez és kitűnő háttérműsora (Propaganda) is van, miért kell egy ilyen könnyed adásban is szerepelnie, de tény, nála jobban ezt senki nem csinálná. Ezúttal már megengedett magának beszólásokat is a zsűritagoknak és válogatás nélkül dicsért minden produkciót, de hiszen erre szól a jogosítványa és ez még belefért. A zsűri két új taggal bővült az idén. Stohl Andrást senkinek sem kell bemutatni, az ő esetében az volt a szenzáció, hogy át tudták igazolni a konkurens adótól. Kétségkívül ő igyekezett a leginkább szakmai szemmel bírálni a produkciókat, s megpróbált visszafogott és komoly maradni - általában sikerrel. Annál kevésbé ismert széles körben a Supernem rockegyüttes énekese, Papp Szabi, aki csak a végére érezte meg, mit is kellene csinálni. Az első adásokban rendkívül idegesítő volt, hogy mindig elsőnek nevetett saját, viccesnek szánt beszólásain. A két régi zsűritag, Liptai Claudia és a sorozatunkban nemrég szereplő Majoros Péter (Majka) hozták formájukat, harsányak voltak és néha szellemesek, pontosan kiszámítva adagolták megszólalásaikat.
A Sztárban sztár első sorozatát - 2013-ban - egy ismert vérprofi színész és énekes, Bereczki Zoltán nyerte. A másodikat és a harmadikat a korábbi tehetségkutatókban feltűnt és méltán kedvelt énekesek, Pál Dénes és Gáspár Laci. Tavaly az Operettszínház fiatal - és addig kevésbé ismert - színésze, Veréb Tamás diadalmaskodott. Az idén ez folytatódott: a műsor egy korábban kevéssé ismert előadónak jelentett kiugrási lehetőséget. A közönség szavazatai alapján ugyanis a győztes Horváth Tamás lett. S bár ő utóbb azt nyilatkozta, hogy mindvégig erre készült, azért mérget nem vehetett volna rá. A dunaújvárosi fiatalember 2009-ben tűnt fel az RTL Klub Csillag születik című műsorában, de aztán sokáig nem szerepelt a televízióban. Dalait az utóbbi években az interneten jelentette meg. Kétségkívül tehetséges és alázatos utánzó, de azért a döntőben ketten is voltak, akik inkább megérdemelték volna, hogy az év legsokoldalúbb előadójának válasszák.
Ennek a műsornak a legnagyobb felfedezettje ugyanis Király Viktor. Akit persze egyáltalán nem kell bemutatni, hiszen 2008-ban az Év Hangja lett, amikor megnyerte a Megasztár negyedik szériáját, 2015-ben pedig bejutott a The Voice amerikai változatába. Remek és elismert művész. Most viszont az is kiderült, hogy hangban szinte bárkit meg tud jeleníteni. Többször is úgy szólalt meg, mintha az eredeti énekest hallottuk volna. Utolsó alakítása, Somló Tamás megidézése - Karácsony Jánossal együtt - nemcsak tökéletes és szép, hanem megindító is volt.
Ugyancsak megérdemelte volna az első helyet Janicsák Veca, aki a nők közül egyedül jutott el a döntőig. Nem csupán kitűnő hangja, hanem a - férfi és női - sztárok tökéletes megjelenítése is predesztinálta volna a győzelemre. Csakhogy a jelek szerint a közönség - szavazataival - a férfi előadókat preferálja és ezen egyelőre senki sem tud változtatni.
A döntő negyedik résztvevője, Pápai Joci a kakukktojás volt. Az egyetlen, aki sosem kapott maszkot (állítólag klausztrofóbiája van), tehát saját arcával játszotta el a neki szánt férfiakat és nőket is. Ez kétségkívül sok vidám percet jelentett, de kissé ki is lógott a megszokott keretek közül. Egy jól éneklő bohócot láttunk, aki néha még a szöveget is elfelejtette.
Nem vitás, a Sztárban sztár megérdemelten lett a vasárnapok legnézettebb műsora. Akkor is, ha tudjuk, beetetés részesei lehettünk.