- Egyetért Tarjányi Péterrel abban, hogy Botka László megbukott?
- Egyáltalán nem. Botka László az MSZP miniszterelnök-jelöltje. Továbbra is abban hiszek, és azt támogatom, hogy Botka László vezetésével a legteljesebb körű összefogás győzze le a Fideszt, s buktassa meg a Nemzeti Együttműködés Rendszerét (NER). Fogalmam sem volt arról, hogy Tarjányi Péternek ez az álláspontja, s ilyen bejelenteni valója lesz, ebben nem értek vele egyet.
- De Tarjányi a tanácsadója. Továbbra is együttműködik majd vele?
- Biztonságpolitikai kérdésekben természetesen, de a közös munka az MSZP-n belüli személyi kérdéseket eddig sem, ezután sem érintette. Tisztelem Tarjányi Péter szaktudását, ahogyan Lattmann Tamást nemzetközi jogászként, Bodnár Zoltán bankszakemberként is elismerem, és amennyiben az általuk alapított civil mozgalom célja a NER megbuktatása, akkor azt is támogatni tudom – ahogyan minden más civil kezdeményezést. Ugyanakkor, ahogyan más civileket, úgy ezt a mozgalmat és annak tagjait sem tartom felhatalmazottnak arra, hogy személyi kérdésekbe beleszóljanak, döntéseket hozzanak.
- Ha már felhatalmazást említ: ön mire hatalmazta fel Lattmann Tamást?
- Semmilyen felhatalmazást nem adtam neki. Ez egy félreértés, amit egyébként már ő maga is tisztázott. Engem a hét elején Lattmann Tamás azzal hívott fel, hogy újságírók keresték meg azzal a dezinformációval, miszerint Botka László miniszteri bársonyszéket ajánlott neki, Tarjányinak és Bodnárnak. Megkérdezte, hogy ezt tisztázhatja-e nyilvánosan, mire mondtam, hogy természetesen cáfolni kell, hiszen nem igaz. A miniszterelnök-jelölti felkéréssel kapcsolatos igazságot pedig a Lattmann Tamással és Tarjányi Péterrel folytatott egyeztetésekről Hiller István választmányi elnök mondta el részletesen: tárgyalások voltak, összellenzéki megállapodás és hivatalos felkérés nem. De mindez attól fogva tárgytalanná vált, hogy 2016 decemberében Botka László bejelentkezett.
- Kicsit több mint egy hónapja azt mondta: kifejezetten szakpolitikai kérdésekkel és programalkotással kíván foglalkozni, ehhez képest ismét belekeveredett egy, az MSZP körüli kavarásba.
- Nem belekeveredtem, hanem belekevertek. Ezt ne írják az én számlámra. Teljességgel visszakövethető: tartom magam a korábban mondottakhoz, s minden nyilvános megszólalásom kizárólag szakpolitikai, nemzetbiztonsági kérdésekben történt. Abban pedig biztos vagyok, hogy éppen ezek miatt, a kormányoldalnak fájó ügyek miatt kívülről próbálhatják kelteni a feszültséget a sajtóban, és bomlasztani a közösséget.
Lásd még: Gyurcsányék hátat fordítottak, hiába engedne az MSZP