A filmnézés legrégibb módja a mozi és a televízió, de míg az előbbi – bár a legfrissebb filmeket sugározza – meglehetősen költséges mulatság, addig az utóbbi tele van reklámokkal, és egy alig bővülő repertoárból válogatnak a műsorkészítők. Leginkább a könnyedén elérhető internetes filmnézés hódít, amelynek szintén több módja van. Népszerűek az online oldalakon megtekinthető filmek, ez esetben azonban gyakran rossz kép-és hangminőségbe is belefuthatunk. Valamint több millióan töltenek le torrent oldalakról; s noha számos film és sorozat elérhető így, a módszer hivatalosan illegális. Ezek mellé igyekszik felzárkózni – nagy sikerrel – az online streamelési rendszer, amely letöltés nélkül, de legálisan, azonnali, kiváló minőségű sugárzást biztosít. Ilyen az HBO GO, amelyet a Trónok harcáról, az Aranyéletről vagy A szolgálólány meséjéről ismerhetünk; valamint a mostanra 190 országban elérhető és több mint 100 millió előfizetővel rendelkező Netflix. Ezekért ugyan fizetnünk kell, de a Netflix esetében a havi 8 Euró (körülbelül 2500 forint) maximálisan megéri a kapott minőséget és tartalmat.
Forrás: Netflix
Habár nem minden film és sorozat elérhető itt sem, a szolgáltatás a korábban megtekintett vagy preferált filmek alapján ajánl nekünk újakat, kategóriákba rendezve azokat. Gondoltak a kisebbekre is: rengeteg mese van fent, és gyerekzárat is könnyedén beállíthatunk. A műsor a legtöbb televízióval és a mozival ellentétben bármikor megállítható, visszanézhető, illetve az online felületek rémeit, a reklámokat és hirdetéseket is elfelejthetjük. Ha úgy tartja kedvünk, akár egész nap, megállás nélkül nézhetjük kedvenc sorozatunkat, a lehetőségek rendkívül nyitottak. A hazánkban 2016 óta elérhető Netflix ugyan még angol nyelvű, de az angol, német, román feliratok között már egyre gyakrabban a magyar is megjelenik. Egy díjmentes hónap keretében kipróbálhatjuk a szolgáltatást; amelyet aztán – ahogy előfizetésünket is – bármikor felfüggeszthetünk, majd újra aktiválhatunk.
Míg a mozikban korlátozott a választék, és főképp a hollywoodi, populárisabb témájú filmek mennek, itt a kínálat szinte végtelen, és akár olyan többszörösen BAFTA-, Emmy-, illetve Golden Globe-díjnyertes vagy jelölt, társadalomkritikai, politikai témájú sorozatokból is válogathatunk, mint a Black Mirror (Fekete tükör), az Orange Is the New Black, vagy a House of Cards (Kártyavár). Utóbbi kettőből már magyar feliratos évadokat is elérhetünk. Szintén megtekinthető feliratosan az idén Emmy jelölést kiérdemlő, a Netflix saját készítésű műsorai közé tartozó Stranger Things is. Vígjátékokból, drámákból, akció- és dokumentumfilmekből sincs hiány; továbbá régebbi filmek és sorozatok ugyancsak helyet kaptak a platformon – mind kiváló minőségben. A magyar felirat pedig egyre gyakoribb, persze filmek esetében gyorsabb a felzárkózás, mint egy öt évados sorozatnál. Eredeti nyelven, feliratosan élvezhetjük a Golden Globe és Bafta-díjas Megmaradt Alice-nek című filmet, az Oscar-díjas Whiplasht, vagy a Foxcatchert. Bár sokaknál akadályt jelent az angol nyelvű sugárzás, vagy csak nem kedvelik a feliratos filmeket, mindezekkel szemben azonban a Netflix egyik legnagyobb előnye, hogy olyan remekműveket is megnézhetünk, amelyekre esély sincs, hogy bejussanak Magyarországra, pedig a kereskedelmi tévécsatornák is megirigyelhetnék a nézettségüket.
Talán mindannyian hallottuk már a kijelentést: „szívesen járnék minden este moziba, de ilyen jegyárak mellett nem engedhetem meg magamnak”; a dolog nem szorul különösebb magyarázatra, amíg egy átlag mozijegy ára 1500 forint körül mozog. A Netflix azonban bárki számára elérhető közelségbe került, a választék szinte végtelennek tűnhet, és nem kell többé a lineáris műsorszolgáltatáshoz vagy mások szájízéhez alkalmazkodnunk. S noha a köztudatban már nem él törvényellenes cselekedetként, ha valaki filmet tölt le, azért mégis megveregeti az ember a saját vállát, amikor „törvénytisztelő állampolgárként” fizet a tartalomért. Ami nem is olyan nehéz, ha azt korrekt áron kínálják.