Az egész egy közérdekű, de nem túl izgalmasnak mondható közgyűlési napirendi ponttal kezdődött. Ez arról szólt, hogy a város támogatási kérelmet nyújt be a Szolnoki út teljes felújítására, és a 3,2 kilométer hosszú szakaszra az önkormányzat szeretne elnyerni közel 900 millió forintot. Király József MSZP-s képviselő ennek kapcsán felvetette, hogy célszerű lenne az ottani aluljárót is rendbe tenni.
Szemereyné Pataki Klaudia polgármester azt mondta: „az aluljáróval tényleg nem tudunk mit kezdeni, mert a MÁV egy teljesen kezelhetetlen társaság. Ez így nyilvánosan is ki kell hogy mondjam. Egyszerűen alkalmatlanok az együttműködésre és a hatékony munkára” – jelentette ki.
– Annyi levelet, annyi egyeztetést, annyi telefont elintéztünk már az utóbbi időben, és egyszerűen semmi nem történik. Folyamatosan azt kapjuk vissza, hogy miért nem lehet megcsinálni. Tehát nem azon gondolkodnak, hogy hogyan, hanem hogy miért nem. Ameddig ez a szellemiség nem változik meg a vasúti társaságnál, addig nagy bajban leszünk itt Kecskeméten is – tette hozzá aztán a polgármester, akinek szavait nagy taps fogadta a városháza dísztermében.
Korábban is voltak olyan lépései a MÁV-nak, amelyek nem nyerték el a polgármester tetszését, de az volt az utolsó csepp a pohárban, hogy a helyi állomásvezető nemrég felszólította: a város helyezzen ki térfigyelő kamerákat a MÁV területén, a lopások visszaszorítása érdekében. Ez a polgármester szerint egyáltalán nem az önkormányzat feladata lenne, mint ahogy nem a városnak kellett volna biciklitárolókat sem kihelyeznie a vasútállomáshoz.
A polgármester a sajtónak kifejtette, szerinte a MÁV nem szolgáltat Kecskeméten. A vezérigazgatóval kétszer egyeztetett, ő megértő volt a helyi problémák iránt, de ezek megoldása középvezetői szinten elakad. A MÁV-nál meglátása szerint két végletben gondolkodnak: vagy semmit nem fejlesztenek, vagy mindent felújítanak, ami pedig nyilván milliárdokba kerül. Ezért a kecskeméti önkormányzatnál arra jutottak, hogy saját költségre elkészíttetik a tervet a pályaudvar felújítására. Az aluljárónál a szivattyú üzemeltetését átvenné a város, de a MÁV úgy tájékoztatta az önkormányzatot, hogy erre nincs lehetőség.
A Szemerey család - Matolcsy György rokonai: Szemerey Tamás és Szemerey Zoltán befektetési cégeiken keresztül 99 százalékot meghaladó tulajdonrészt szereztek a Pécsi Sörfőzde Zrt.-ben a minap. A kecskeméti polgármester férje, Szemerey Szabolcs cége 400 milliós kedvezményes hitelhez jutott, amelyet unokatestvérei Matolcsy György és Szemerey Tamás folyósítottak neki.
A polgármester szavait ezzel a háttérrel is értelmezve nem sok jót jósolunk a MÁV vezetőinek.