A Korrupció Ellenes Államok Csoportja (angol rövidítése: GRECO) akkor értékeli, hogy a magyar hatóságok eleget tettek-e 2015-ben közzétett ajánlásainak. A GRECO két éve arról készített ajánlásokkal egybekötött beszámolót, hogy az ET tagállamai milyen intézkedésekkel igyekeznek megelőzni a korrupciót az országgyűlési képviselők, bírák és ügyészek körében. Az útmutatások végrehajtásáról szóló jelentést szerdán Brüsszelben mutatta be az ET 49 tagországának jogi szakértőjét tömörítő szervezet vezetősége.
Magyarország teljesítményéről még nem készült el az értékelés. Mint Gianluca Espositótól megtudtuk, a testület június 19-23. közötti ülésén fogja minősíteni az ajánlások végrehajtását. 2015-ös jelentésében a GRECO egy sor javaslatot tett a magyar döntéshozóknak, többek között felhívta a figyelmüket arra, hogy ki kell dolgozni és el kell fogadni a parlamenti képviselők magatartási kódexét. Szükségesnek ítélte továbbá az Országos Bírósági Hivatal elnökét megillető jogkörök felülvizsgálatát, és a Legfőbb Ügyész hivatali idejének lehetséges meghosszabbítására vonatkozó szabályok megváltoztatását.
Daniel Freund, a Transparency International brüsszeli irodájának munkatársa a sajtótájékoztatón azt mondta: Magyarországon “féktelen korrupció jellemzi az uralkodó politikai elitet”.