A tájékoztatás szerint az immár Mészáros érdekkörébe tartozó Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. átveszi a Metis Magántőkealap kezelését a Minerva Tőkealapkezelő Zrt.-től. Ez pedig nem jelent mást, hogy a Konzum mögött állók kezébe kerül az MKB Bank közel fele. A tőzsde oldalán tett bejelentés szerint ugyanis a Metis az MKB 45 százalékát tulajdonolja. Ezzel azonban még nincs vége az ügyletnek. A Konzum ugyanis indít egy új alapot Metis 2 néven, amely az MKB részvényeinek további 4 százalékát veszi meg. Így összeségében a Konzum kezében a hitelintézet 49 százaléka lesz.
Szintén Mészáros Lőrinchez kapcsolódó hír, hogy számos meghatározó vállalkozása a törvényi határidő lejárta előtti utolsó órákban adta le a mérlegét. Ezek pedig azt tükrözik, hogy olyan szédítő évük azért nem volt – ami a sorozatos vásárlások és tenderelnyerések ismeretében több mint meglepő.
A portfólió középpontjában álló építőipari cég, a Mészáros és Mészáros Kft. árbevétele például csaknem 21 milliárd forintról tavaly alig több, mint 9 milliárdra esett. A hasonló profilú R-Kord Kft. esetében ugyanez 6,6 milliárdról 17 milliárdra nőtt. A két vállalkozásból azért osztalékként így is kivettek 5,2 milliárd forintot. Több cégében, így az agráriumban működő Búzakalász 66’, vagy az Aeroprodukt esetében nem sok változás volt, az árbevétel és az eredmény is a korábbiak szintjén maradt. Említésre érdemes még az egyik új szerzemény, a Hunguest Hotels, amely forgalma szintén nem sokat változott, 13,5 milliárd volt 2016-ban, de osztalékként a cég tulajdonosai azért 600 millió forintnak itt is kivettek.