Az elnök ismét átalakítja kommunikációs csapatát, a tervek szerint visszatér Trump mellé tavaly menesztett első kampánymenedzsere, Corey Lewandowski. Sean Spicer, a sokat bírált fehér házi szóvivő egyelőre marad, de kevesebbszer fog megjelenni a nyilvánosság előtt, Trump többször akar maga sajtóértekezletet tartani, s kormánytagokat akarnak felkérni arra, hogy saját területük történéseiről tájékoztassanak. Dubke május 18-án adta be lemondását, de az elnök külföldi útjának végéig vállalta, hogy marad. Távozásának okát nem közölte. Trump a személycseréktől reméli, hogy sikerül útját állni a kiszivárogtatásoknak.
Az amerikai hírszerzés orosz diplomaták egymás közötti beszélgetéseiből arra jutott, hogy Oroszországnak lejárató, feltehetőleg pénzügyi jellegű információi lehettek az elnökjelölt milliárdosról, s Moszkva ennek birtokában úgy ítélte meg, hogy befolyásolni tudja a Trump-adminisztrációt. Ezt két hírszerzési és egy kongresszusi forrás megerősítette a CNN-nek.
A Fehér Ház cáfolt, Trump pedig korábban többször is tagadta, hogy bármilyen üzleti érdek kötné Oroszországhoz. A The New York Times annak próbált utána járni, hogy milyen okból kereshetett Vlagyimir Putyinhoz közvetlen kommunikációs csatornát Jared Kushner, az elnök veje és bizalmas tanácsadója. Feltételezések szerint ezért keresett kapcsolatot a Kremlhez közelálló bankárral, Szergej Gorkovval Kushner.