Bulvár;hulladék;hiba;Szolzsenyicin;Németh Szilárd;idézetek;

Egy ízig vérig antikommunista - Népszava fotó/Szalmás Péter

- Szolzsenyicin-idézettel kommunistázna Németh Szilárd, ám sajnos rosszul tudja

Amúgy persze mindenki komcsi, aki szerint probléma, hogy a Németh lakhelyére bejelentett alapítvány kétmilliárdot kap. Közpénzből. A Facebook-on üzent Németh Szilárd azoknak, akiket zavart, hogy pénteken a csepeli képviselőtestület kétmilliárdot szavazott meg a rezsibiztos által alapított és Németh Szilárd lakhelyére bejegyzett Magyar Birkózó Akadémia Alapítványnak, hogy felépítse a Magyar Birkózó Akadémia sportcsarnokát.

Németh szerint a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia csepeli csarnokát azóta elöntötte "irigység-, hazugság- és gyűlöletáradat" aminek szerinte egy oka lehet.

A kommunisták.

A posztjához mellékelt Szolzsenyicin-idézet - amely az intelligenciáját gyakran megcsillogtató rezsibiztos értékelése szerint mély, elgondolkodtató, filozofikus - régóta terjed a magyar oldalakon, ezzel a Németh Szilárdnak és politikustársainak nyilván remdkívül tetszetős felütéssel: 

A kommunistánál kártékonyabb embertípust még nem produkált a történelem. Cinizmusok, szemtelenségük, hataloméhségük, gátlástalanságuk, rombolási hajlamuk, kultúra és szellemellenességük elképzelhetetlen minden más, normális, azaz nem kommunista ember számára.

Az idézettel csak az a baj, hogy hamis, Szolzsenyicin sosem írt ilyet.

Melyek az alapvető okai a rendszerváltás óta Magyarország elégtelen jóléti teljesítményének? Mi az a nemzeti minimum, aminek alapján az Orbán rendszer különböző társadalmi helyzetű, pártállású ellenfelei, bírálói, kiábrándult hívei össze tudnak fogni egy gyökeres politikai változás érdekében? Mi az a tartós cél, ami egy demokratikus köztársaság újra-építésének vitái, politikai harcai közepette igazodási pont lehet mind a politikai szereplők, mind a választópolgárok számára? Válhat-e a tudás gyarapítása egy új nemzeti identitás fókuszává? Mi az a változás, amiért egy reménybeli kormányváltás után néhány évvel is azt érezzük majd, hogy érdemes volt érte küzdeni?