A volt tanácsadó ellen kétes orosz kapcsolatai miatt folyik vizsgálat, kiderült ugyanis, hogy még a megválasztott elnök hivatalba lépése előtt az Oroszország ellen hozott szankciók feloldásáról tárgyalt a washingtoni orosz nagykövettel, Szergej Kiszljakkal. A bizottság áprilisban küldött idézést Flynnek, kérve, hogy adjon át minden dokumentumot orosz kapcsolatfelvételeiről.
Dianne Feinstein, a szenátus hírszerzési és igazságügyi bizottságának tagja közölte, hogy Flynn elzárkózása dacára, más módon is hozzá tudnak jutni a kért információkhoz. Chuck Grassley, a bizottság elnöke és a kaliforniai szenátornő már benyújtotta a kérelmet a Fehér Házhoz, az FBI-hoz és a védelmi minisztériumhoz, hogy az üggyel kapcsolatos minden feljegyzésüket, hangfelvételüket, és más dokumentumaikat bocsássák a szenátusi vizsgálat rendelkezésére. „Tényekre, nem pedig találgatásokra, s név nélküli kiszivárogtatásokra van szükség” – indokolta lépésüket Feinstein.
A The Washington Postban máris közzétették a legfrissebb kiszivárogtatást. Márciusban Donald Trump két magasrangú hírszerzési tisztviselőt arra kért, hogy nyilvánosan jelentsék ki, nincs bizonyíték arra, hogy a Trump-kampány összejátszott Oroszországgal a tavalyi elnökválasztás befolyásolására. Mind Dan Coats, a nemzeti hírszerzési igazgató, mind Mike Rogers, a Nemzetbiztonsági Ügynökség vezetője visszautasította az elnök utasításának teljesítését, mivel ezt nem találták helyénvalónak. A Post egy magát megnevezni nem kívánó magasrangú hírszerzési tisztviselőre hivatkozva azt írja, hogy Trump össze akarta zavarni a helyzetet az FBI-vizsgálat körül. Több tisztviselő is úgy nyilatkozott, hogy Trump nem érti, hogy az FBI egy független ügynökség, s nem tartja tiszteletben ezeket a határokat.