;

Herczku Ágnes;hagyományteremtő rendezvény;Magyar Népzeneoktatás Ünnepe;

- Népzeneoktatás ünnepe a Krúdy-negyedben

Május 19-én és 20-án (pénteken és szombaton) hagyományteremtő szándékkal rendezik meg a Magyar Népzeneoktatás Ünnepét az óbudai Krúdy-negyedben – tájékoztatta a Népszavát Szerényi Béla, a szervező Óbudai Népzenei Iskola igazgatója, a Magyar Hangszermíves Céh elnöke.

Az Óbudai Társaskörben rendezendő nyitókoncert előtt felavatják a 2015-ben elhunyt Kobzos Kiss Tamás emlékhelyét, Raffay Dávid szobrász és Monus Béla népi iparművész alkotásait. Szombaton a Fő téren, a Zichy kastélykertben és a Kobuci kertben délelőtt tíztől este tízig tartanak a programok: alap-, közép- és felsőfokon népzenét tanuló növendékek mellett a Hurdy Gang, Herczku Ágnes (ének) és a Nikola Parov Quartet, Balogh Kálmán (cimbalom) triója, valamint Virágvölgyi Mária és a Hölgykorszorú lép színpadra.

Új koncertcimbalmot is felavatnak, és megrendezik a nagykunsági citeravirtuózról és hangszerkészítőről elnevezett Tuka Zsigmond Országos Citeraversenyt. Az Esernyős Óbudai Kulturális Pont eközben Néphagyományok az óvodában címmel tart országos művészetpedagógiai konferenciát. A kiegészítő programok között ÖrömZeneTér (aprók táncháza), valamint kézműves vásár, mesterség- és könyvbemutatók szerepelnek.

A lélek legszebb éjszakája. A szakmai zsűri ezt a könyvet találta a legjobbnak és ítélte oda neki a Libri irodalmi díjat. Jászberényi Sándor második prózakötete a közel-keleti háborús környezet miatt unikum a magyar irodalomban. Kultúrák és értékrendek összeütközéséről szól a közönségdíjas Kepes András Világkép című könyve is.