Arra a kérdésünkre, hogy mi áll a háttérben annyit reagált: a vállalatcsoport globálisan szervezi át működését, s a globális igényekhez alakítja tevékenységét. Ennek a következménye a gödöllői lépés. Hozzátette, hogy ez a debreceni és a sajóbábonyi egységüket, valamint a társaság hazai kereskedelmi tevékenységét nem érinti, ezeken a területeken hasonló lépésekre nem kell számítani. (A helyzettel kapcsolatban késő délután kerestük a helyi önkormányzatot is, ám akit találtunk, ők nem tudtak a vállalat döntéséről.)
Paplanos Péter a leépítés és a gyárbezárás ütemezésével kapcsolatban csak annyit jegyzett meg: erről még nem tudnak pontos képet festeni. Először ugyanis az érdekképviselettel kell egyeztetni, s csak az után tudnak a részletekről beszélni. Előre láthatóan ebben a kérdésben június végére áll össze a részletes forgatókönyv. Az gödöllői gyáregység épületével kapcsolatban azért kérdésünkre kifejtette: egyelőre az az elképzelés, hogy új gazdája lesz az ingatlannak.
Székely Tamás, a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke szerint váratlanul ért mindenkit a döntés. Jelezte: már dolgoznak azon, hogy előkészítsék az ilyenkor szokásos csomagokat a dolgozók számára. Szavai szerint sajnálatos, s nagyon szomorú a helyzet, ám a honi gyógyszeripar területén nagyon komoly szakemberhiány tapasztalható. Éppen ezért nem reménytelen, s komolyan bíznak abban, hogy a most elbocsátandók közül nagyon sokan a szakmán belül kapnak munkát. Ezzel együtt az érdekvédelem – lényegében a munkaadóval történő egyeztetésekkel egyidőben – már most azon dolgozik, hogy azok, akik más megoldásokban gondolkodnak a lehető legtöbb segítséget megkapjanak a vállalattól és az érdekképviselettől. A maguk részéről ennek érdekében minél hamarabb szeretnék megkezdeni az erről szóló egyeztetéseket a vállalat vezetőivel.