Az Orbán eldorádója a szélsőjobboldaliaknak című írásában a szerző, Keno Verseck kiemelte, hogy Magyarország "gyülekezőhellyé vált a keletről és nyugatról érkező szélsőjobboldaliak számára".
A Horst Mahler körüli ügy jelzi, hogy Orbán Viktor magyar kormányfő házhoz hozott egy problémát, amelytől nem fog egyhamar megszabadulni, és ugyan a miniszterelnök és kormánya mindig hangoztatja, hogy határozottan fellépnek a szélsőjobboldali szubkultúra ellen, a szerző szerint azonban valójában nem így áll a helyzet.
A szélsőjobboldaliság az államot és a nemzetbiztonságot veszélyeztető tényezővé vált, az országban működik több paramilitáris szélsőjobboldali szervezet és csoportosulás, amelyek erőszakkal lépnek fel romákkal és menekültekkel szemben, vagy akár fegyveres harcot hirdetnek az állam ellen. A szerző egy tanulmányt idézve kiemelte, hogy csaknem valamennyi ilyen szerveződésnek vannak kapcsolatai Oroszországgal, de a hatóságok a politikai akarat hiánya miatt lényegében csak az események tétlen szemlélői.
Szerdára tűzte ki a Fővárosi Törvényszék a Németországban körözött és Sopronban elfogott férfi átadási ügyének tárgyalását - derül ki a törvényszék MTI-nek kedden küldött válaszából. A német hatóság által körözött 81 éves Horst Mahlert hétfőn kora délután vették őrizetbe a soproni rendőrök. Előzőleg a müncheni államügyészség arról számolt be, hogy a magyar hatóságok vélhetően őrizetbe vették a holokauszttagadó Horst Mahlert. Holokauszt tagadásért Mahlert 2009-ben Németországban tíz év börtönre ítélték. 2015-ben büntetését egészségi állapota miatt felfüggesztettre módosították, de idén az év elején újra be kellett volna vonulnia a börtönbe, és ekkor megszökött.