Zöldzóna;állatvédők;Ropi;kisróka;

Illusztráció/Thinkstock

- Mindenki Ropit, a kisrókát akarja

Az árváságra jutott kis állat nagy szerencséje, hogy felelősen gondolkodó emberekhez került, így lesz még esélye megélni a természetben az igazi rókaságot. 

Illusztráció/Thinkstock

Illusztráció/Thinkstock

Természetesen egész nap dögönyöznénk Ropit, hiszen annyira cuki - mondja a Borsnak a kisróka gondozója, hozzátéve: nyilván megszakad majd a szívük, amikor szabadon engedik a természetbe kedvencüket, ám a legjobbat akkor teszik vele, - és ez a lényeg -  ha csak addig, ameddig ez szükséges, biztosítják az életfeltételeit, de nem alakítanak ki kötődést a rókával, aki nem háziállat. Német Edina állatvédő beszámol arról is, hogy miután a sajtóban megjelentek a fotók, meg a történet Ropiról, nagyon sokan jelentkeztek örökbefogadónak, de ez megint csak az állatnak lenne rossz, ráadásul a kisróka nem az a kimondott kezesbárány, már a gondozóját is többször megharapta. 

A négyhetes rókakölyök amúgy igen életrevaló, szerencséjére anyja halála után elcsatangolt testvéreitől, - ők táplálás nélkül minden bizonnyal éhenhaltak, vagy ragadozók végezhettek velük -  az emberek így találtak rá.

 Ropit megtalálása után az állatvédők orvoshoz, majd Szentendrére vitték, ahol állatvédők vették gondozásba.

A teljes cikk -  Ropi fotóival - itt olvasható.

Ahogy a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, úgy az állami propaganda-média ( tévék, hírügynökség stb.) is nap mint nap beszámol arról az örömteli hírről, hogy egyre gyarapodnak a nemzeti konzultációra visszaküldött levelek.