Tarjányi Péter is megdöbbentőnek tartja, hogy Komáromy Gergő ligetvédő aktivistát felkereste egy csecsen férfi, és arra kötelezte, hogy két nyelven is kérjen bocsánatot, amiért összefestékezte a Szabadság téri szovjet emlékművet. Már az is meglepő, hogy a csecsen honnan tudja, hogy kik dobálták meg az orosz emlékművet és, hogy az orosz külügy kiad egy nyilatkozatot, amelyben szintén szerepel a fenyegetés, hogy tudjuk, kik követték el az akciót.
Tarjányi szerint Oroszországban előfordult már hasonló, hogy az orosz érdekek védelmében híres csecsen sportoló, olimpia bajnok lépett fel, ellátogatott az újságíróhoz, magánszemélyekhez, és magánbeszélgetés keretében figyelmeztette a kockázatokra.
Az azonban újdonság, hogy az oroszországi módszer Budapesten is megjelenik - fogalmazott.
Az elmúlt években voltak atrocitások, de nem volt csecsen következmény. Magyarországon nincs szükség alternatív igazságosztókra. Jó példa az eset arra, ahogyan változnak a mindennapjaink. Tarjányi szerint a világ változása fedezhető fel az esetben.
Egyre gyakrabban jellemző a habitus: inkább majd én kezembe veszem a dolgok elintézését. Ez az alternatív igazságosztás az, aminek nem szabad utat engedni.
Beszéltek a műsorban a francia terrorcselekményről is. Több üzenete van a francia támadásnak, de az egyik legfontosabb, hogy ismét felbukkant egy katonai fegyver, ami arra utal, hogy mégis van fegyverútvonal, noha azokat korábban elzárták, és eltűntek az ilyen fegyverek a terroristák kezéből. Másrészt: az Iszlám Állam stratégái végiggondolták, az elnökjelöltek majd a terroristák elleni keményebb fellépést hirdetik meg.
A terrortámadás azt is üzeni, hogy nem ijednek meg a szigorúbb fellépéstől, mert fontosabb üzenet a radikalizálódás, sőt lehet a cél, a Nyugat radikalizálódása.
A koreai helyzet kapcsán arról beszélt tarjányi: az egyik újdonság, hogy az amerikai politika vezérmotívuma lett a kiszámíthatatlanság. És erre az amerikai szakértők ugyan azt mondják, hogy ez tudatos. De most mindenkinek az ujja ott van a ravaszon.